Serwis fotowoltaiki w Warszawie i okolicach

Fotowoltaika to rozwiązanie oparte na odnawialnych źródłach energii, które jest systemem całkowicie bezobsługowym. Rzadko się zdarza, że wymaga od nas podejmowania jakichkolwiek działań. Jedną z głównych zalet fotowoltaiki jest niska awaryjność. Dla długiego i sprawnego działania zaleca się jednak wykonywanie okresowego serwisu. Firma SunFoton wykonuje kompleksowe usługi związane z fotowoltaiką, w tym serwis instalacji w Warszawie i pobliskich miejscowościach. 

Dlaczego należy przeprowadzać serwis fotowoltaiki?

Jednym z powodów, dla których decydujemy się na montaż instalacji fotowoltaicznej, jest jej bezobsługowość. Po zamontowaniu paneli na dachu lub gruncie nie musimy wykonywać żadnych czynność, które byłyby konieczne dla ich prawidłowego działania. To sprawia, że fotowoltaika nie generuje kosztów eksploatacyjnych. Jej okres gwarancyjny wynosi 25 lat, ale szacuje się, że panele słoneczne mogą działać w pełni sprawnie nawet 40 lat

Aby możliwe było jak najdłuższe bezawaryjne działanie instalacji fotowoltaicznej, należy okresowo przeprowadzać jej serwis. Tak jak w przypadku innych urządzeń, o sprawne działanie fotowoltaiki należy dbać. Regularny przegląd i serwis pozwoli na wczesne wykrycie wszelkich nieprawidłowości w działaniu, a tym samym ustrzeżenie się przed ewentualną awarią.

Twoja instalacja fotowoltaiczna dawno nie była serwisowana? Nie zwlekaj dłużej!

Kiedy wykonać serwis fotowoltaiki?

Mylne jest przekonanie, że system, który nie wymaga obsługi, nie będzie także wymagał okresowego serwisu. Ze względu na występujące w instalacji fotowoltaicznej połączenia elektryczne, konieczne jest monitorowanie jej działania, a w razie konieczności wykonanie potrzebnych napraw. Wezwanie serwisantów będzie konieczne w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości. Naszą uwagę powinny zwrócić w szczególności:

  • nagła, zmniejszona wydajność instalacji,
  • zwiększone opłaty za prąd,
  • uszkodzenie paneli lub inne widoczne usterki,
  • wydobywające się z falownika dziwne, nietypowe dźwięki,
  • przerwy w działaniu falownika.

Na czym polega serwis fotowoltaiki?

Serwis instalacji fotowoltaicznej może polegać na różnych działaniach, niekoniecznie związanych z naprawą systemu. W czasie serwisu ważne jest wykonanie kilku kluczowych działań, które pozwolą na jak najdłuższą sprawność i wydajność instalacji:

  • wizualna kontrola – polega na sprawdzeniu, w jakim stanie są panele, konstrukcja oraz inwerter. Jest to podstawowy sposób na wyłapanie wszelkich słabych punktów instalacji;
  • sprawdzenie stanu zabezpieczeń AC i DC, czyli stało- i zmiennoprądowych;
  • sprawdzenie konstrukcji pod względem stabilności i zabezpieczeń antykorozyjnych;
  • badanie za pomocą kamery termowizyjnej – pozwala wykryć wszelkie mikrouszkodzenia i gorące punkty, które mogłyby doprowadzić do pożaru instalacji;
  • czyszczenie modułów – z większością zanieczyszczeń paneli radzi sobie deszcz, ale od czasu do czasu warto wykonać profesjonalne czyszczenie. Dzięki temu unikniemy wspomnianych mikrouszkodzeń.
Ekspert ds. energetyki i fotowoltaiki z firmy SunFoton

Zdaniem Eksperta

Nie jest konieczne wykonywanie wszystkich tych działań podczas jednej wizyty serwisanta, ale warto pamiętać, że mimo iż bezobsługowa, instalacja fotowoltaiczna także musi być regularnie sprawdzana. Tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że system posłuży nam bezawaryjnie nawet przez kilkadziesiąt lat – mówi właściciel SunFoton Karol Dudek

Jak często należy serwisować fotowoltaikę?

Najczęściej głównym powodem, dla którego decydujemy się przeprowadzić serwis, jest awaria instalacji fotowoltaicznej. Jest to jednak ostateczność, do której nie powinniśmy doprowadzać. Z prawnego punktu widzenia, przegląd fotowoltaiki należy zlecać co najmniej raz na pięć lat. Jednakże takie działania, jak wizualna kontrola stanu instalacji czy sprawdzenie okablowania, powinny być przeprowadzane co rok. Nie zwlekajmy jednak z zamówieniem profesjonalnego serwisu. Jeśli tylko zauważymy jakiekolwiek niepokojące zmiany w działaniu instalacji, firmę serwisującą powinniśmy wezwać od razu.

Komu zlecić przegląd instalacji fotowoltaicznej w Warszawie i okolicach?

Serwis instalacji fotowoltaicznej powinniśmy zlecać osobom, które są do tego wykwalifikowane i posiadają w tym zakresie doświadczenie. Najlepiej jeśli zgłosimy się do firmy, która wykonuje kompleksowe usługi w zakresie fotowoltaiki. Znając projekt od podstaw, serwisanci będą w stanie szybko zlokalizować źródło problemu i je usunąć. 

Firma SunFoton wykonuje profesjonalny serwis instalacji fotowoltaicznych na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości. Nasi pracownicy wyróżniają się wiedzą, umiejętnościami i wieloletnim doświadczeniem w zakresie montażu i serwisu fotowoltaiki, co przekłada się na sprawne i skuteczne działanie.

Jaki jest koszt serwisu fotowoltaiki? 

Koszt serwisu fotowoltaiki jest uzależniony od tego, w jakim stanie jest instalacja i podjęcia jakich działań wymaga. Regularny przegląd, polegający na wykonaniu diagnostyki lub technicznym serwisie, będzie kosztował mniej, niż naprawa usterek lub usunięcie awarii. Najczęściej za serwis instalacji fotowoltaicznej zapłacimy do kilkuset złotych.

Niepokoi Cię nagły wzrost rachunków za prąd? Zleć profesjonalny serwis instalacji fotowoltaicznej!

Jakie inne usługi, poza serwisem fotowoltaiki, wykonujemy na terenie Warszawy i okolic?

Firma SunFoton specjalizuje się w instalacji i obsłudze systemów opartych o odnawialne źródła energii. Wykonujemy kompleksowe usługi związane z fotowoltaiką, w tym: projekt instalacji fotowoltaicznej, montaż oraz pomoc w zdobyciu dofinansowania na panele słoneczne. Oferujemy fotowoltaikę dla Klientów o zróżnicowanym zapotrzebowaniu na prąd, a w naszej ofercie znajdują się instalacje dla domówrolnikówprzemysłuspółdzielni i wspólnot mieszkaniowychhoteliszkół i instytucji publicznych

Poza fotowoltaiką, świadczymy także kompleksowe usługi w zakresie:

Gdzie poza Warszawą wykonujemy serwis fotowoltaiki?

Siedziba firmy SunFoton zlokalizowana jest w Raszynie, ale naszymi usługami związanymi z serwisem fotowoltaiki objęliśmy całą Warszawę. Działamy na terenie takich dzielnic, jak: MokotówTargówekBielany czy Białołęka. Dojeżdżamy także do Klientów zamieszkujących okoliczne miejscowości, w tym: LegionowoŁomiankiZąbki i Wołomin.

OPINIE O FIRMIE SUNFOTON

Co mówią o nas klienci?