SunFoton.pl » Fotowoltaika Warszawa » Projekty instalacji fotowoltaicznych

Projekty instalacji fotowoltaicznych w Warszawie i okolicach

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii, nie tylko wśród osób prywatnych, ale również przedsiębiorców. Bardzo popularna w ostatnich latach stała się choćby fotowoltaika. W SunFoton specjalizujemy się w opracowywaniu projektów instalacji fotowoltaicznych – wieloletnie doświadczenie pokazuje, że to właśnie mądrze rozpisany projekt jest gwarancją efektywnego systemu fotowoltaicznego. Nasi Klienci mogą liczyć na wykonanie przez nas projektu skrojonego pod ich indywidualne potrzeby.

Jak przygotowujemy indywidualny projekt instalacji fotowoltaicznej?

Przystępując do prac nad projektem instalacji fotowoltaicznej, w pierwszej kolejności przeprowadzamy szczegółowy wywiad z Klientem. Wówczas staramy się wychwycić jego potrzeby i wszystkie niezbędne informacje związane ze specyfiką budynku. Projekt musi uwzględniać nie tylko oczekiwania Klienta, ale również uwarunkowania techniczne i terenowe miejsca instalacji.

Kwestie, na które zwracamy szczególną uwagę to np. rodzaj, kąt nachylenia i wymiary dachu oraz to, w jakim stopniu dana powierzchnia jest wyeksponowana na słońce. Jeśli przygotowujemy instalację gruntową, priorytetowe jest dla nas to, jakie podłoże zostanie zagospodarowane pod panele fotowoltaiczne. 

Marzy Ci się efektywny system fotowoltaiczny, który pokryje znaczną część Twojego zapotrzebowania na energię? Zamów u nas projekt instalacji fotowoltaicznej!

Etapy prac nad projektem instalacji fotowoltaicznej

Praca nad projektem instalacji fotowoltaicznej przebiega wieloetapowo. Jest to podyktowane wysokim stopniem skomplikowania całego systemu fotowoltaicznego – aby działał efektywnie i bez zarzutu osoby przygotowujące projekt, muszą wykazać się dbałością o każdy szczegół na wszystkich etapach prac. 

Etap I: specyfika lokalizacji nieruchomości Klienta

Przygotowując projekt instalacji fotowoltaicznej, bierzemy pod uwagę wszystkie szczegóły dotyczące zagospodarowania terenu, a więc na przykład sąsiedztwo drzew oraz innych budynków. Ważny jest także ogólny stopień zacienienia powierzchni działki – niekiedy konieczne może być usunięcie niektórych drzew z posesji. 

Etap II: określenie ilości dotychczas zużywanej energii 

Jeśli chcemy określić jaką ilość energii powinna produkować fotowoltaika, aby zaspokoić potrzeby danego obiektu, konieczne jest przeanalizowanie miesięcznych i rocznych faktur za prąd. Ponadto przygotowując projekt, trzeba zorientować się ile osób na stałe zamieszkuje dany obiekt oraz oszacować poziom eksploatacji

Etap III: typ oraz wielkość powierzchni dachu

Na kształt projektu instalacji fotowoltaicznej w ogromnym stopniu wpływa na to, z jakim dachem mamy do czynienia – płaskim, skośnym, a może łukowym? Biorąc to pod uwagę, jesteśmy w stanie zaproponować optymalne rozmieszczenie paneli słonecznych oraz ich najlepszy model. 

Etap IV: typ poszycia zastosowanego w obrębie dachu 

Na ostateczny kształt projektu oddziałuje także to, czy system będzie montowany na dachówce ceramicznej, blachodachówce, blasze trapezowej itd. W zależności od tego podjęta zostanie decyzja dotycząca np. mocowania instalacji.

Etap V: zintegrowanie wszystkich informacji w programie do projektowania instalacji fotowoltaicznych

W celu zaoszczędzenia czasu i przyspieszenia pracy większość firm korzysta z programów do projektowania instalacji fotowoltaicznych. 

Ekspert ds. energetyki i fotowoltaiki z firmy SunFoton

Zdaniem Eksperta

Specjalne programy komputerowe pozwalają na szybkie zintegrowanie zebranych informacji. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie szczegółowych analityczno – graficznych opracowań, aby jak najlepiej odwzorować planowaną inwestycję – mówi właściciel SunFoton Karol Dudek

Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne również dla Klientów – mogą oni wcześniej zapoznać się z wizualizacją instalacji fotowoltaicznej. Ostatnim krokiem niejako podsumowującym projekt jest wyliczenie zysku, który wygeneruje system. 

Kto może zdecydować się na projekt instalacji fotowoltaicznej?

W naszej firmie Sun Foton przygotowujemy projekty instalacji fotowoltaicznej dla każdego Klienta, który podjął decyzję o inwestycji w fotowoltaikę. Wykonujemy projekty: 

Jaki jest koszt projektu instalacji fotowoltaicznej?

Ponieważ nasza firma SunFoton działa kompleksowo cena za projekt instalacji fotowoltaicznej jest jednym z elementów całego kosztu inwestycji w fotowoltaikę. W związku z tym jest uzależniona od takich czynników jak np. wielkość i kubatura obiektu czy stopień skomplikowania systemu. 

Jakie usługi oferujemy w ramach fotowoltaiki oprócz wykonywania projektów instalacji fotowoltaicznej?

Nasze usługi obejmują nie tylko przygotowanie projektów instalacji fotowoltaicznej. Działamy kompleksowo, dlatego zajmujemy się również montażem i okresowym serwisem paneli fotowoltaicznych. Dzięki temu zaprojektowane przez nas systemy mogą działać bez zarzutu przez wiele lat.  Chętnie doradzamy także przy wyborze odpowiednich ogniw fotowoltaicznych. 

Chcesz zainwestować w technologię opartą o odnawialne źródła energii? Przygotujemy dla Ciebie projekt instalacji fotowoltaicznej!

Na jakim obszarze świadczymy usługi z zakresu projektowania fotowoltaiki? Warszawa i okolice 

Siedziba naszej firmy SunFoton znajduje się w Raszynie, jednak działamy na znacznie szerszym obszarze. Z naszymi usługami docieramy do wszystkich dzielnic Warszawy, m.in. na MokotówPragę Północ i Południe oraz Bielany. Ponadto duża część naszych Klientów pochodzi z okolicznych miejscowości, np. z ZielonkiGrodziska MazowieckiegoŁomianek czy Pruszkowa.

OPINIE O FIRMIE SUNFOTON

Co mówią o nas klienci?