Powietrzne pompy ciepła powietrze-woda w Warszawie i okolicach

Powietrzne pompy ciepła to bardzo popularne i ekologiczne rozwiązanie, które umożliwia pozyskanie darmowej energii z zewnątrz (z wody i powietrza). Ten typ pompy ciepła uznawany jest za jeden z najbardziej przyjaznych dla środowiska i oszczędnych. W SunFoton w Warszawie zajmujemy się sprzedażą, montażem i serwisem pomp ciepła powietrze-woda. Nasi instalatorzy posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty oraz uprawnienia w tym zakresie. 

Jak działa pompa ciepła powietrzna? 

Powietrzna pompa ciepła, inaczej pompa ciepła powietrze-woda, do ogrzania domów i podgrzania wody użytkowej wykorzystuje energię cieplną pobraną z powietrza z zewnątrz. Powietrzne pompy ciepła cieszą się ogromną popularnością, ponieważ umożliwiają szybki i łatwy montaż, a ich praca jest bardzo wydajna. W przeciwieństwie do gruntowych pomp ciepła nie wymagają wykonywania odwiertów pod pompy ciepła, a także budowy specjalnej instalacji. Co więcej, nie potrzebują specjalnego opału, co sprawia, że są tanie w eksploatacji, a jednocześnie przyjazne dla środowiska naturalnego.

Cenisz sobie komfort i wygodę użytkowania, a przy tym szukasz oszczędności? Powietrzna pompa ciepła jest dla Ciebie! 

Rodzaje powietrznych pomp ciepła (powietrze-woda) 

Na rynku dostępne są dwa rodzaje pomp ciepła powietrze-woda, które różnią się między sobą budową – SPLIT i MONOBLOK. 

Powietrzna pompa ciepła typu split

Ten typ pompy składa się z dwóch modułów, z których jeden jest instalowany na zewnątrz, a drugi wewnątrz budynku. Na moduł zewnętrzny składa się wentylator, parownik, sprężarka oraz zawór rozprężny. Z kolei wewnątrz budynku instalowany jest skraplacz, elektryczny podgrzewacz wspomagający oraz pompa obiegowa c.o. Oba moduły są połączone rurami chłodniczymi.

Powietrzna pompa ciepła typu monoblok

Jest to pompa jednosegmentowa, czyli składa się z jednego modułu. Może być instalowana na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Zewnętrzna instalacja podłączona jest do stacji hydraulicznej lub centrali grzewczej, gdzie następuje przekazanie ciepła do obiegów grzewczych. 

Ekspert ds. energetyki i fotowoltaiki z firmy SunFoton

Zdaniem Eksperta

Najważniejszą zaletą pomp ciepła typu MONOBLOK jest prostota montażu – cały układ chłodniczy mieści się w jednym bloku, co nie wymaga przeprowadzania specjalnych prac instalacyjnych – mówi właściciel SunFoton Karol Dudek 

Dlaczego warto zainstalować powietrzną pompę ciepła? Zalety rozwiązania 

  • Pompa ciepła powietrze-woda to przede wszystkim oszczędności – użytkownicy tego rozwiązania szybko zaobserwują zwrot z inwestycji. 
  • Powietrzna pompa ciepła zapewnia gospodarstwu ciepłą wodę użytkową i ogrzewanie przez cały rok. 
  • Powietrzna pompa ciepła jest tańsza w porównaniu do pompy gruntowej i szybsza w montażu – nie wymaga przeprowadzania prac ziemnych. Montaż urządzenia trwa od 1 do 2 dni. 
  • Może być instalowana praktycznie w każdym obiekcie, do którego doprowadzona jest sieć energetyczna.
  • Pompy ciepła z powietrza są ekologiczne, ponieważ nie emitują żadnych spalin i łatwe w konserwacji. 
  • Ich montaż nie wymaga uzyskania pozwolenia – jedynie w obiektach znajdujących się pod ochroną może być konieczna taka decyzja. 
  • Nowoczesne powietrzne pompy ciepła mają możliwość wytwarzania ciepła nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych (-25 st. C.)
  • Powietrzne pompy ciepła mogą współpracować z innymi systemami, takimi jak fotowoltaika czy rekuperacją i dzięki temu pracować jeszcze efektywniej. 

Dla kogo powietrzne pompy ciepła będą dobrym rozwiązaniem? 

Powietrzne pompy ciepła to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wygodę i komfort użytkowania. Taka pompa ogrzeje dom i zapewni ciepłą wodę użytkową przy niskich kosztach ogrzewania. Powietrzną pompę ciepła można zamontować zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Ponieważ pompy powietrzne nie wymagają budowy dolnego źródła ciepła, ich montaż nie jest uwarunkowany posiadaniem odpowiednio dużej działki, co jest zaletą, zwłaszcza dla właścicieli niewielkich posesji. Powietrzna pompa ciepła często wybierana jest do tych budynków, w których istnieje już inny system grzewczy, a montaż pompy ciepła ma być sposobem obniżenia rachunków. 

Producenci pomp ciepła z powietrza 

Wśród producentów powietrznych pomp ciepła, które cieszą się uznaniem Klientów, znajdują się m.in.:

Jak dobrać moc pompy ciepła powietrze/woda? 

Dobierając moc powietrznej pompy ciepła, należy przede wszystkim ustalić zapotrzebowanie budynku na ciepło, uwzględniając przy tym powierzchnię całkowitą, rodzaj instalacji grzewczej, straty energetyczne w budynku. Konieczne jest też określenie ilości energii potrzebnej do ogrzania ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła powietrze-woda może być dodatkowo wspomagana innymi źródłami, takimi jak kotły gazowe, kotły na olej, paliwo stałe czy grzałki elektryczne.

Czy powietrzna pompa ciepła działa w zimie? 

Na rynku dostępne są powietrzne pompy ciepła o różnej efektywności wykorzystania ciepła z powietrza, co przekłada się również na ich cenę. Niektóre z urządzeń pracują tylko do temperatur -15 st. C i wtedy muszą być wspomagane dodatkowo innymi źródłami ciepła, np. kotłem gazowym. Najnowocześniejsze pompy ciepła powietrzne mogą pracować efektywnie nawet przy bardzo niskich temperaturach (do -25 st. C). 

Powietrzne pompy ciepła (powietrze/woda) – doradztwo, montaż, serwis w Warszawie i okolicach 

Oferujemy profesjonalny montaż powietrznych pomp ciepła na terenie Warszawy i okolic wraz z kompleksowym doradztwem i konsultacjami przy wyborze odpowiedniej pompy ciepła powietrze-woda. Nasi specjaliści podpowiedzą, jaka pompa ciepła będzie najlepsza dla konkretnego budynku. Świadczymy również pełen serwis pomp ciepła powietrze-woda. 

Opinie o powietrznych pompach ciepła

Powietrzne pompy ciepła zdobywają coraz więcej zwolenników. Są chętnie wybierane ze względu na przystępność cenową, efektywność oraz bezproblemowy montaż. 

Jaką powietrzną pompę ciepła do c.o. wybrać? 

Decyzja o wyborze pompy ciepła powinna być uzależniona od uwarunkowań technicznych obiektu, jego powierzchni oraz terenu. Na rynku dostępne są różne rodzaje powietrznych pomp ciepła, które można dopasować do indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Ostateczną decyzję warto jednak skonsultować ze specjalistami z SunFoton. 

Ile kosztują inwestycje z powietrzną pompą ciepła?

Zakup i instalacja powietrznej pompy ciepła oscyluje w granicach od 20 000 do 40 000 złotych. Inwestycja w pompę ciepła zwykle zwraca się po kilku latach – jest to uzależnione od wielkości instalacji. W SunFoton przygotowujemy dla naszych Klientów wyceny instalacji z pompami ciepła. 

Chcesz otrzymać indywidualną wycenę instalacji z powietrzną pompą ciepła?

Pompy ciepła powietrze-woda – gdzie świadczymy usługi? Warszawa i okolice 

Siedziba SunFoton znajduje się w Raszynie, ale zasięg naszego działania jest znacznie szerszy. Instalujemy powietrzne pompy ciepła (powietrze-woda) na terenie całej Warszawy i okolicznych miejscowości. Nasi Klienci pochodzą m.in. z Mokotowa, Ochoty, Woli, Łomianek, Piaseczna czy Góry Kalwarii.

OPINIE O FIRMIE SUNFOTON

Co mówią o nas klienci?