SunFoton.pl » Pompy ciepła Warszawa » Pompy ciepła do cwu

Pompy ciepła do cwu (ciepłej wody użytkowej) w Warszawie i okolicach

Ciepła woda użytkowa jest zwykle podgrzewana przez kocioł, ten sam, który jest jednocześnie odpowiedzialny za ogrzewanie całego budynku. Niestety niektóre rodzaje paliwa znacznie obciążają domowy budżet, przez co szukamy innych alternatyw. Pompa ciepła do c.w.u. jest ekologicznym rozwiązaniem, które może pomóc nam zaoszczędzić, co więcej jest łatwa w montażu i tania w późniejszej eksploatacji. SunFoton specjalizuje się w montażu pomp ciepła różnego rodzaju, również tych do cwu. Nasi klienci otrzymują nie tylko fachową opiekę na etapie instalacji, pomagamy także podczas późniejszego użytkowania i serwisowania sprzętu.

Czym są pompy ciepła do cwu?

Pompy ciepła do cwu pobierają ciepłe powietrze zewnętrzne i przekazują je wodzie, która zgromadzona jest w zasobniku. Zasada pracy pompy do ciepłej wody użytkowej przypomina lodówkę. Urządzenie pracuje, aby ciepła woda została ogrzana jeszcze bardziej. Energia potrzebna do tego procesu pobierana jest zazwyczaj z powietrza, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić na prądzie.

Warto wspomnieć, że pompy ciepła do cwu są łatwe w montażu, niezależnie od tego, czy dopiero budujemy dom, czy użytkujemy go od dawna. Co więcej, użytkowanie pompy jest bardzo proste, wszystko, co musimy zrobić to ustawić odpowiednią temperaturę. Resztą zajmie się automat.

Szukasz ekologicznego rozwiązania grzewczego, które będzie miało przyjazną cenę?

Pompy ciepła do cwu z zasobnikiem

Pompa ciepła do cwu podgrzewa potrzebną wodę, jednak warto pomyśleć również o jej magazynowaniu. Wybranie odpowiedniego zasobnika pozwoli zgromadzić większą ilość ciepłej wody, która starczy na więcej niż umycie naczyń i prysznic. Do zasobnika możemy też podłączyć kocioł lub grzałkę elektryczną, co pomoże podtrzymać temperaturę lub chwilowo skorzystać z innego źródła energii.

Jak działa pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej?

Pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej działa na zasadzie poboru powietrza z zewnątrz lub wnętrza budynku. Następnie z powietrza pozyskiwane jest ciepło, które w kolejnych etapach zostaje wykorzystane do podgrzania wody. Zanim zdecydujemy się na pompę ciepła do cwu musimy zastanowić się, z jakiego powietrza będzie korzystało urządzenie.

Pompa ciepła do cwu i powietrze z wnętrza budynku

Proste rozwiązanie, które zapewni nam ciepłą wodę, jednak musimy mieć na uwadze, że pompa podczas działania będzie schładzała swoje otoczenie. Najlepiej jest ustawić pompę ciepła w pomieszczeniu gospodarczym, na przykład w kotłowni lub suszarni. Możemy też skorzystać z chłodzącego działania urządzenia i zamontować je tak, żeby latem funkcjonowało jak klimatyzacja, zapewniając nam przy okazji ciepłą wodę.

Pompa ciepła do cwu i powietrze z zewnątrz budynku

Lato to czas upałów, gdzie temperatura wynosi średnio powyżej kilkunastu stopni. Są to także wymarzone warunki do korzystania z pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej. Minusem takiego rozwiązania jest konieczność zrezygnowania z pompy na czas zimy, czy miesięcy, kiedy temperatura spada poniżej 0.

Pompa ciepła do cwu oraz powietrze zewnętrzne i wewnętrzne

Rozwiązanie kompromisowe, czyli wykorzystanie przepustnicy, która umożliwia nam zmianę trybu pracy pompy ciepła do cwu. Przepustnicą możemy sterować ręcznie lub automatycznie, o ile zdecydowaliśmy się na odpowiedni sterownik. Korzyścią takiego rozwiązania jest możliwość korzystania z pompy ciepła niezależnie od pogody i temperatury panującej na zewnątrz.

Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie wody pompą ciepła do cwu w Warszawie?

Pompa ciepła do cwu to łatwe w montażu rozwiązanie, które oszczędza energię i jest przyjazne środowisku. Jednak zalet ogrzewania wody pompą jest o wiele więcej, oto niektóre z nich:

  • bezpieczeństwo dla domowników – instalując pompę ciepła do cwu nie ryzykujemy zaczadzeniem, wybuchem czy innym przykrym wypadkiem związanym ze spalaniem;
  • łatwość obsługi – obsługą urządzenia zajmuje się specjalny sterownik, a nam pozostaje jedynie wybór odpowiedniej temperatury na termostacie;
  • niski koszt zakupu pompy w porównaniu do innych ekologicznych rozwiązań – zakup pompy ciepła do cwu nie jest wysoki i szybko się zwraca, jest to jedno z najtańszych rozwiązań, w porównaniu do gruntowych lub wodnych pomp ciepła, a także baterii słonecznych;
  • cicha praca – pompa ciepła do cwu pracuje tak cicho, że nie zwróci na siebie uwagi domowników ani nie przeszkodzi w codziennych obowiązkach i rozrywce.

Jakich producentów pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej posiadamy w ofercie?

Nasza firma posiada w ofercie pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej firm, które cieszą się uznaniem wśród Klientów. Są to między innymi:

Jak dobrać odpowiednią pompę ciepła do cwu?

Zakup pompy ciepła do cwu nie kończy się na wybraniu ulubionego producenta. Należy jeszcze odpowiednio skonfigurować system, a także dopasować projekt do architektury budynku.

Ekspert ds. energetyki i fotowoltaiki z firmy SunFoton

Zdaniem Eksperta

Jako SunFoton zawsze dbamy o dobro naszych Klientów i oferujemy pełną pomoc w doborze odpowiedniego urządzenia, a następnie jego właściwej instalacji. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu nasi Klienci mogą być pewni, że pompa ciepła będzie najlepiej skonfigurowana i dopasowana do wymagań domowników – mówi właściciel SunFoton Karol Dudek

Ile kosztuje pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej w Warszawie?

Koszt inwestycji w pompę ciepła do ciepłej wody użytkowej w Warszawie to koszt około 7 500 – 14 000 złotych. Ostateczna cena zależy od wybranego urządzenia, a także stopnia skomplikowania montażu. W SunFoton chętnie pomagamy w doborze najbardziej ekonomicznych rozwiązań, które przekładają się na spore oszczędności Klienta w przyszłości.

Chcesz poznać indywidualną wycenę inwestycji w pompę ciepła do cwu?

Pompy ciepła do c.w.u. w Warszawie i okolicach – gdzie świadczymy swoje usługi?

Firma SunFoton znajduje się w Raszynie, jednak działa również na terenie Warszawy oraz w jej okolicach. Pompy ciepła do cwu instalowaliśmy już między innymi w: MokotowieOchocieWoliŁomiankachPiasecznieGrodzisku Mazowieckim i Milanówku.

OPINIE O FIRMIE SUNFOTON

Co mówią o nas klienci?