SunFoton.pl » Pompy ciepła Warszawa » Pompy ciepła do co

Pompy ciepła do centralnego ogrzewania (CO) w Warszawie i okolicach

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym doradztwem w dziedzinie pomp ciepła do CO. Każdy z naszych Klientów może zgłosić się z prośbą o pomoc, a my – jako profesjonaliści w tym aspekcie – doradzimy najlepiej, jak potrafimy. Oferujemy także kompletną wycenę inwestycji. Oprócz tego Klienci mogą również liczyć na sprzedaż, profesjonalny montaż oraz okresowy serwis sprzętu.

Co to są pompy ciepła do centralnego ogrzewania?

Pompy ciepła do centralnego ogrzewania to nowoczesne sprzęty, które umożliwiają ogrzanie domu, przy jednoczesnym zmniejszeniu rachunków (w porównaniu do innego rodzaju ogrzewania). 

Osoby, będące na etapie budowania domu i decydujące się na pompę ciepła, znacznie przyspieszają proces powstawania budynku. Nie ma bowiem wówczas konieczności przystosowywania poszczególnych pomieszczeń specjalnie do źródła ogrzewania – nie trzeba budować specjalnego komina ani dużej kotłowni, która stanowiłaby magazyn opału.

Pompy ciepła wykorzystują do swojej pracy energię elektryczną. Jak wiadomo, jest ona wytwarzana w procesie spalania węgla. W tym przypadku zużycie energii, a więc również węgla, jest znacznie niższe, niż w momencie ogrzewania domu za pomocą kotła węglowego czy nawet elektrycznego.

Zastanawiasz się, jak dokładnie działa pompa ciepła do centralnego ogrzewania? Nie wiesz, czy sprawdzi się w Twoim domu?

Dla kogo są pompy ciepła do CO?

Pompy ciepła do centralnego ogrzewania idealnie sprawdzą się u osób, które cenią sobie nie tylko niskie rachunki za ogrzewanie, ale także trwałość sprzętu oraz dobro środowiska. Ten rodzaj ogrzewania jest bowiem jednym z bardziej ekologicznych.

Każdy, kto rozważa opcję zakupu pompy ciepła do centralnego ogrzewania powinien być świadomy, że inwestycja ta zwraca się nawet w ciągu kilku lat od momentu zakupu. Dzięki temu, że rachunki są znacznie niższe, niż w przypadku innego rodzaju ogrzewania, dość szybko można dojść do bilansu ujemnego, z kwestii ogrzewania domu. 

Jakie są zalety i korzyści stosowania pomp ciepła do CO?

Korzystanie z pompy ciepła do centralnego ogrzewania niesie ze sobą wiele korzyści. Są to przede wszystkim:

  • wspomniane już niższe rachunki za ogrzewanie;
  • nie zanieczyszczanie środowiska w aż tak znacznym stopniu, jak jest to np. w przypadku ogrzewania piecem węglowym;
  • łatwość obsługi pompy ciepła do centralnego ogrzewania, która ogranicza się głównie do ustawienia odpowiednich parametrów na regulatorze;
  • możliwość połączenia pracy pompy ciepła do CO z innym źródłem ogrzewania, np. kominkiem z płaszczem wodnym, dzięki czemu w łatwy sposób można zapewnić sobie ciepłą wodę użytkową, a także odpowiednią temperaturę w całym domu.

Jakie usługi oferujemy w ramach pomp ciepła do centralnego ogrzewania?

Firma SunFoton zajmuje się sprzedażą pomp ciepła do centralnego ogrzewania, ale także ich montażem. Wiemy, jak ważne dla naszych Klientów są kompleksowe usługi, dlatego oferujemy także okresowy serwis sprzętu.

Jeśli zachodzi taka potrzeba, zapewniamy Klientom usługę odwiertów pod pompy ciepłaDzięki temu nie muszą oni zaczynać współpracy z kilkoma innymi firmami, ponieważ jesteśmy przedsiębiorstwem, które zajmuje się wykonywaniem wszystkich najważniejszych świadczeń, związanych z pompami ciepła do CO. 

Rodzaje pomp ciepła do CO

Istnieje kilka rodzajów pomp ciepła do centralnego ogrzewania: 

  • powietrzne pompy ciepła – wykorzystują do swojej pracy powietrze zewnętrzne. Zimą służą jako sprzęt do ogrzewania domu, latem natomiast – niektóre typy pomp – mogą go ochładzać. Sprawdzą się nawet w niewielkich budynkach, z małymi podwórkami wokół;
  • gruntowe pompy ciepła – wymagają wykonania specjalnego wymiennika gruntowego, jednak jest to niezwykle energooszczędny sposób na ogrzewanie domu; 
  • wodne pompy ciepła – energia cieplna niezbędna do ogrzania domu pobierana jest w tym przypadku z wody. Przed wyborem tego wariantu trzeba upewnić się, czy warunki, panujące na danej działce, sprzyjają założeniu tego rodzaju instalacji. Jest to m.in. kwestia poziomu wód gruntowych.
Ekspert ds. energetyki i fotowoltaiki z firmy SunFoton

Zdaniem Eksperta

Wybór właściwego rodzaju pompy ciepła do centralnego ogrzewania bywa niełatwym zadaniem. W związku z tym nasi Klienci mogą liczyć na profesjonalną pomoc i doradztwo w tej kwestii. Uwzględniamy zawsze zarówno możliwości danej działki, wielkość budynku oraz preferencje Klienta, tak, aby był maksymalnie zadowolony ze swojej inwestycji – mówi właściciel SunFoton Karol Dudek 

Producenci pomp ciepła do centralnego ogrzewania

Nasza firma oferuje pompy ciepła do CO renomowanych producentów:

Wszystkie wymienione sprzęty charakteryzują się trwałością i najlepszej jakości wykonaniem.

Jakie są opinie naszych Klientów z Warszawy na temat pomp ciepła do CO?

Klienci, którzy zdecydowali się na zainwestowanie w pompę ciepła do centralnego ogrzewania, zadowoleni są ze swojej decyzji. Chwalą sobie przede wszystkim fakt bezproblemowego użytkowania sprzętu, który możliwy jest dzięki obecności domyślnego panelu sterowania. Zadowoleni są oni również z mniejszych rachunków za ogrzewanie, które pozwalają im na znacznie większe oszczędności.

Jaki jest koszt inwestycji w pompę ciepła do centralnego ogrzewania?

Koszt instalacji pompy ciepła do CO oscyluje w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najważniejsze jest jednak to, jak wygląda dalsze użytkowanie sprzętu. Jego właściciel nie musi obawiać się zakupem odpowiedniego paliwa lub opału, który umożliwiłby ogrzewanie domu. Pompy ciepła do centralnego ogrzewania działają dzięki energii elektrycznej, przy czym jej zużycie jest stosunkowo niewielkie. Wszystko to składa się na zdecydowanie niższe miesięczne rachunki za ogrzewanie, co z kolei prowadzi do szybkiego zwrotu początkowej inwestycji.

Chcesz zapoznać się z całkowitą wyceną inwestycji w pompę ciepła do centralnego ogrzewania?

Pompy ciepła do C.O. – gdzie świadczymy swoje usługi? Warszawa i okolice

Siedziba firmy SunFoton znajduje się w Raszynie. Mimo to świadczymy jednak usługi na obszarze całej Warszawy, m.in. w dzielnicach: UrsynówWolaŻoliborzBemowoBiałołęka, a także w okolicznych miejscowościach, takich jak np.: PiasecznoOtwockGrodzisk MazowieckiMilanówekPruszków.

OPINIE O FIRMIE SUNFOTON

Co mówią o nas klienci?