Odwierty pod pompy ciepła w Warszawie i okolicach

SunFoton to firma, zajmująca się kompleksową obsługą każdego Klienta. Zajmujemy się doradztwem i wyceną, a także sprzedażą, montażem i okresowym serwisem sprzętów. Oferujemy również profesjonalne odwierty pod pompy ciepła, które są podstawą do montażu i prawidłowego funkcjonowania określonego rodzaju urządzeń. 

Odwierty pod pompy ciepła – kiedy są konieczne?

Pompy ciepła to urządzenia, które są jednymi z chętniej wybieranych sposobów na ogrzewanie budynków. Z racji takiej, że korzystanie z tych sprzętów pozwala zaoszczędzić niemałe sumy, Klienci coraz częściej się na nie decydują.

Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów pomp ciepła do co i c.w.u.. Są to:

Decydując się na ostatnie z wymienionych, przed ich zamontowaniem konieczne jest wykonanie tzw. odwiertu pod pompę ciepła. Dopiero wówczas będzie możliwe przeprowadzenie dalszych prac. Z pozoru może okazać się to problematyczne. W rzeczywistości natomiast, jeśli jest przeprowadzane przez wykwalifikowaną firmę, nie sprawia większych trudności.

Warto wspomnieć o tym, że nasi Klienci mogą wybierać spośród wielu producentów pomp ciepła. Oferujemy bowiem:

Wszystkie z wymienionych sprzętów cechują się najlepszą jakością wykonania i dużą trwałością, dzięki czemu służą Klientom przez długie lata.

Zastanawiasz się, czy w przypadku wybranego przez Ciebie sprzętu konieczne będzie wykonanie odwiertu pod pompę ciepła?

Na jaką głębokość wykonywane są odwierty pod pompy ciepła?

Głębokość odwiertów pod pompy ciepła nie może zostać jednoznacznie określona. Zależna bowiem jest od terenu, na jakim wiercenie otworu ma zostać przeprowadzone, a także od mocy grzewczej danej pompy ciepła. Zazwyczaj głębokość ta mieści się w granicach 100-150 m, jednak zdarzają się też odchylenia w jedną lub drugą stronę. 

Kto może zdecydować się na odwierty pod pompę ciepła?

Nasza firma zajmuje się odwiertami pod pompy ciepła dla każdego Klienta, który zdecydował się na inwestycję w tego rodzaju sprzęt. Wykonujemy wiercenie otworów zarówno dla osób prywatnych – na działkach z domkami jednorodzinnymi, jak i dla instytucji publicznych. 

Jaki jest koszt odwiertu pod pompę ciepła?

Całkowity koszt instalacji pompy obejmuje zarówno zakup sprzętu, jak i jego montaż. Ten z kolei możliwy jest dopiero po wywierceniu otworu pod pompę ciepła. Koszt odwiertu zależny jest m.in. od :

  • rodzaju użytego sprzętu, umożliwiającego wykonanie opisywanej czynności;
  • dokładnej głębokości, na którą ma być wykonany; 
  • powierzchni, którą odwiert obejmuje;
  • dokładnej ilości poszczególnych odwiertów.

 

Wszystko to wpływa na całkowity koszt inwestycji. Warto jednak pamiętać, że wybór pompy ciepła, jako sposobu na ogrzewanie budynku, jest szybko zwracającym się wydatkiem. Przy optymalnym użytkowaniu całej instalacji, możliwe jest to już nawet po kilku latach.

Kiedy najlepiej wykonywać odwierty pod pompy ciepła?

Z racji takiej, że podczas wykonywania odwiertów pod pompy ciepła konieczne jest wiercenie otworów w ziemi, musi być ona stosunkowo miękka i podatna. Najczęściej wybieranym okresem, na wykonanie wspomnianych prac, są więc miesiące, cechujące się dodatnimi temperaturami. Jeśli zima była długa i mroźna warto poczekać nawet do kwietnia lub maja – wówczas zdobędziemy pewność, że prace przebiegną dość szybko i sprawnie. 

Ekspert ds. energetyki i fotowoltaiki z firmy SunFoton

Zdaniem Eksperta

Każdy Klient ma możliwość ustalenia z naszą firmą indywidualnego terminu wykonania odwiertu pod pompę ciepła. Zależy nam, aby termin był dla każdego zadowalający, jednak warto pamiętać o „widełkach czasowych”, które umożliwiają sprawne przeprowadzenie wspomnianej pracy. Warto decydować się na wywiercenie otworów w miesiącach od marca do października, ponieważ w okresie tym panują optymalne warunki do przeprowadzania tego rodzaju zadań – mówi właściciel SunFoton Karol Dudek 

Ile trwa wykonanie odwiertu pod pompę ciepła w Warszawie i okolicach?

Duży wpływ na czas wykonania odwiertu pod pompę ciepła mają panujące warunki atmosferyczne. Co więcej, ważny jest też rodzaj podłoża, a także głębokość wywiertów oraz ich dokładna ilość. Im jest ich więcej lub im głębsze są, tym dłuższy będzie czas wykonania całego przedsięwzięcia.

Warto mieć wygospodarowane na to kilka dni, ponieważ wówczas nie będzie zbędnego stresu – nawet, gdy wyniknie pewna sytuacja losowa.

Zależy Ci na szybkim i profesjonalnym wykonaniu odwiertu pod pompę ciepła?

Na jakim obszarze zajmujemy się wierceniem otworów pod pompy ciepła? Warszawa i okolice 

Mimo że siedziba firmy SunFoton znajduje się w Raszynie, nasze usługi świadczymy na znacznie szerszym obszarze. Obejmuje on teren całej Warszawy, czyli m.in. dzielnice:

Nasi Klienci zamieszkują również okoliczne miejscowości, jak np.: ŁomiankiMarkiZielonkaGrodzisk MazowieckiPruszkówKonstancin JeziornaOżarów MazowieckiStare Babice i wiele innych. 

Czym, oprócz odwiertów pod pompy ciepła, zajmuje się firma SunFoton na terenie Warszawy i okolic?

SunFoton to firma, której zakres usług jest dość szeroki. Zajmujemy się odwiertami pod pompy ciepła, ale nie tylko. Oferujemy sprzedaż i montaż:

Oprócz tego zapewniamy także okresowy serwis fotowoltaikiprzeglądy klimatyzacji i serwis rekuperacji. Dzięki temu nasi Klienci mają pewność, że sprzęt, w który zainwestowali, działa jak należy.

OPINIE O FIRMIE SUNFOTON

Co mówią o nas klienci?