SunFoton.pl » Rekuperacja » Montaż, serwis rekuperacji

Montaż, serwis rekuperacji w Warszawie i okolicach

Nasza firma Sun Foton specjalizuje się w serwisie i montażu rekuperacji, czyli wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. System ten powoli staje się standardem wśród osób, dla których celem jest energooszczędny dom. Instalacja ta nie tylko wentyluje zastane w pomieszczeniu powietrze na nowe, ale przy tym jednocześnie je oczyszcza ze szkodliwych zanieczyszczeń. Naszym Klientom oferujemy zarówno montaż jak i serwis rekuperacji w Warszawie i okolicach, dzięki czemu mają gwarancję sprawnie działającego systemu wentylacji. 

Co to jest rekuperacja?

Rekuperacja to system, który wymienia powietrze na świeże, poddając je przefiltrowaniu i zachowując jednocześnie ciepło w budynku. W przeciwieństwie do tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej redukuje poziom wilgotności w pomieszczeniach i nie wychładza domu. Jest to możliwe dzięki urządzeniu zwanemu rekuperatorem, które kontroluje ruch powietrza nawiewanego i usuwanego z wewnątrz. 

System rekuperacji jest energooszczędnym i skutecznym sposobem na to, aby cieszyć się świeżym powietrzem w pomieszczeniach niezależnie od warunków atmosferycznych panujących za oknem. Warto wiedzieć, że rekuperacja pozwala na zaoszczędzenie aż do 50% kosztów ogrzewania obiektu. 

Co więcej, rekuperacja oczyszcza powietrze ze smogu, kurzu i innych alergenów czy zanieczyszczeń. Bardzo pozytywnie przekłada się to na zdrowie i samopoczucie domowników. 

Chcesz zadbać o zdrowie swoje i domowników? Zainwestuj w system rekuperacji i oddychaj świeżym powietrzem pozbawionym zanieczyszczeń

Montaż rekuperacji – dla kogo to będzie dobre rozwiązanie? 

Rekuperacja sprawdzi się znakomicie w przypadku osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. To system, który przypadnie do gustu osobom narzekającym na zbyt wysokie koszty ogrzewania – w znacznym stopniu redukuje bowiem utratę ciepła. Rekuperacja pozwala na cieszenie się świeżym powietrzem bez otwierania okien i strat ekonomicznych. 

Instalacja rekuperacji jest możliwa zarówno w budynkach nowych jak i modernizowanych. Oczywiście w drugim przypadku wiąże się to z wyższymi kosztami, jednak wciąż korzyści związane z jej instalacją przewyższają straty. 

Jakie są zalety i korzyści wynikające z montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła? 

Rekuperacja wiąże się z wieloma korzyściami. Po pierwsze, pozwala na zaoszczędzenie energii przeznaczonej do ogrzewania budynku, gdyż dzięki niej możemy zapomnieć o dolegliwym ubytku ciepła. Po drugie, system rekuperacji ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie – oddychamy świeżym, pozbawionym zanieczyszczeń powietrzem, co ma szczególne znaczenie zimą gdy pojawia się smog

Ekspert ds. energetyki i fotowoltaiki z firmy SunFoton

Zdaniem Eksperta

Ogromną zaletą rekuperacji jest jej bezobsługowość. W zależności od panujących warunków w mieszkaniu system automatycznie jest w stanie dostosować parametry, aby zapewnić świeże powietrze domownikom. Za sprawą rekuperacji bardzo szybko są usuwane zapachy i nadmiar wilgoci z kuchni i innych pomieszczeń – mówi Karol Dudek, właściciel NowyKociol.pl

Jakie usługi oferujemy w ramach montażu i serwisu rekuperacji?

Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w montażu i serwisie rekuperacji. Dzięki temu nasi Klienci mają gwarancję uzyskania sprawnego systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny, biorąc pod uwagę zarówno jego potrzeby jak i specyfikę obiektu. 

Serwis rekuperacji – co wchodzi w jego zakres?

Regularny serwis rekuperacji jest nie do przecenienia. W jego ramach wykonywany jest gruntowny przegląd techniczny instalacji. Dzięki temu Klient może cieszyć się efektywnym systemem rekuperacji przez długie lata. Zaleca się, aby wykonywać serwis rekuperacji przynajmniej raz w roku. 

Jakie są opinie naszych Klientów z Warszawy na temat montażu i serwisu rekuperacji?

Nasi Klienci, którzy zdecydowali się na montaż rekuperacji, są zadowoleni z tego kroku. Podkreślają, że dzięki temu rozwiązaniu mogą wreszcie oddychać świeżym powietrzem w swoim domu, mimo warunków panujących za oknem. Nasi pracownicy są chwaleni za profesjonalizm i dokładność podczas serwisowania oraz szybką reakcję w razie ewentualnych usterek. 

Jaki jest koszt montażu rekuperacji? 

Koszt montażu rekuperacji jest uzależniony od wielu czynników. Na pewno taniej wychodzi instalacja rekuperacji w nowym domu niż modernizowanym. Ponadto na ostateczny koszt wpływ ma powierzchnia i kubatura obiektu oraz rodzaj wybranego rekuperatora. 

Ile trwa montaż rekuperacji?

Montaż rekuperacji jest procesem wieloetapowym, co wynika ze skomplikowania całego systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Na ogół jednak prace nad montażem rekuperacji zwykle nie trwają dłużej niż tydzień. 

Czym, oprócz montażu i serwisu rekuperacji, zajmuje się firma SunFoton na terenie Warszawy i okolic?

W naszej firmie Sun Foton oferujemy bardzo szeroki zakres usług. Zajmujemy się nie tylko montażem i serwisem rekuperacji, ale również:

Ponadto świadczymy usługę serwisu fotowoltaiki i przeglądu klimatyzacji. Chcemy, by nasi Klienci mogli jak najdłużej cieszyć się sprzętem, w który zainwestowali.  

Masz dość wysokich rachunków za ogrzewanie? Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła pomoże Ci je obniżyć!

Na jakim obszarze świadczymy serwis rekuperacji? Warszawa i okolice

Choć siedziba naszej firmy SunFoton jest zlokalizowana w Raszynie, nasze usługi świadczymy na terenie całej Warszawy, m.in takich dzielnic jak: MokotówUrsusBiałołękaTargówek czy Wilanów. Docieramy również do okolicznych miejscowości, np.: PruszkowaŁomianekGrodziska MazowieckiegoZielonek czy Konstancina Jeziorna

OPINIE O FIRMIE SUNFOTON

Co mówią o nas klienci?