SunFoton.pl » Klimatyzacja » Serwis, naprawa, przegląd klimatyzacji

Serwis, naprawa, przegląd klimatyzacji w Warszawie i okolicach

Klimatyzacja to jedno z tych urządzeń, które wyraźnie poprawiają komfort życia. Coraz chętniej decydujemy się na instalację klimatyzatorów nie tylko w biurach czy sklepach, ale także domach i mieszkaniach. Klimatyzacja jest urządzeniem bezobsługowym, ale jej sprawność będzie zależała od regularnego serwisu i przeglądu. W razie niespodziewanej awarii, konieczna będzie także naprawa klimatyzatora. W SunFoton zajmujemy się fachowym serwisem, naprawą i przeglądem klimatyzacji na terenie Warszawy i okolic.

Dlaczego należy przeprowadzać regularny serwis i przegląd klimatyzacji?

Na zamontowanie klimatyzacji w domu czy mieszkaniu może sobie pozwolić coraz więcej osób. Ceny tych urządzeń wyraźnie zmalały, a wynikające z ich posiadania pozytywy sprawiły, że jest to opłacalna inwestycja. Klimatyzatory wymagają jednak regularnego czyszczenia i konserwacji.

Tak jak inne urządzenia, klimatyzatory także muszą być serwisowane. Najlepiej zlecić tę czynność profesjonalnej formie z doświadczeniem, która dokona oceny sprawności urządzenia i oczyści filtry. Dzięki temu utrzymamy najwyższą czystość powietrza w domu lub mieszkaniu, co będzie miało zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Od ostatniego przeglądu i serwisu klimatyzacji minęło kilka lat? Nie zwlekaj już dłużej!

Kiedy należy wykonać serwis i przegląd klimatyzacji?

Na zlecenie serwisu i przeglądu klimatyzacji nie powinniśmy czekać do pierwszej usterki lub aż zauważymy nieprawidłowości w działaniu urządzenia. Nawet w pełni sprawny sprzęt musi być okresowo serwisowany. Przeglądu powinniśmy dokonywać co najmniej dwa razy w roku.

Na czym polega serwis i przegląd klimatyzacji?

W zakres serwisu i przeglądu klimatyzacji wchodzi kilka czynności, dzięki którym urządzenie będzie działać sprawnie przez dłuższy czas:

  • ogólne sprawdzenie funkcjonalności urządzenia – serwisant na podstawie wstępnych oględzin będzie w stanie stwierdzić, czy nie występuje jakaś usterka bądź nieprawidłowość w działaniu instalacji;
  • sprawdzenie działania komponentów klimatyzatora – do zadań serwisanta należy skontrolowanie sprawności filtrów, sterowników, parowników, a także przewodów elektrycznych;
  • sprawdzenie czystości poszczególnych elementów – dla sprawnego działania klimatyzacji w domu czy biurze konieczne jest regularne czyszczeniem.in. filtrów, wymiennika ciepła i skraplacza. Przechodzące przez wymiennik ciepła powietrze przenosi kurz i bakterie, dlatego regularne czyszczenie jest konieczne do utrzymania najwyższej jakości powietrza.

Jak często należy zlecać serwis i przegląd klimatyzacji?

Okresowy serwis i przegląd klimatyzatora należy przeprowadzać przynajmniej dwa razy w roku. Najlepszą do tego porą będzie przełom marca i kwietnia oraz wczesna jesień. Podczas przeglądu i serwisu sprawdzony zostanie stan takich komponentów, jak filtr, parownik, sterownik, przewody i połączenia. 

Ekspert ds. energetyki i fotowoltaiki z firmy SunFoton

Zdaniem Eksperta

Najważniejszym elementem każdego serwisu klimatyzacji jest dokładne czyszczenie urządzenia. Tej czynności podlegają filtry, wymienniki ciepła, wentylator nadmuchowy parownika i skraplacz. Warto mieć na uwadze, że zanieczyszczony klimatyzator to idealne miejsce do rozwoju grzybów, bakterii i pleśni, których obecność w powietrzu będzie miała negatywne skutki dla naszego zdrowia. Pamiętajmy, że czyszczenie filtra powinno się odbywać nie rzadziej niż co trzy miesiące. – mówi właściciel SunFoton Karol Dudek

Kiedy konieczna może być naprawa klimatyzacji? 

W celu uniknięcia wymagających naprawy usterek należy pamiętać o regularnym serwisie i przeglądzie klimatyzacji. Tylko tak zapewnimy sobie pełną efektywność urządzenia. Jeśli jednak dojdzie do awarii, którą trzeba będzie jak najszybciej usunąć, może być konieczna naprawa instalacji. Jej stopień skomplikowania, koszt i opłacalność będzie mogła oszacować firma, z którą się skontaktujemy. Najczęściej jednak uszkodzeniom ulegają poszczególne komponenty urządzenia, a naprawa polega na wymienieniu ich na nowe.

Komu zlecić serwis klimatyzacji na terenie Warszawy i okolic?

Zarówno serwis jak i przegląd klimatyzacji powinny zostać zlecone profesjonalnej formie, która może pochwalić się  w tym zakresie wieloletnim doświadczeniem. Największą wiarygodnością mogą cieszyć się te firmy, które na co dzień serwisują i naprawiają urządzenia klimatyzacyjne różnych producentów. W firmie SunFoton dzięki pracy z różnymi systemami nabyliśmy specjalistyczną wiedzę, konieczną do przywracania pełnej sprawności urządzeń.

Jakich marek klimatyzatory serwisujemy?

W SunFoton obsługujemy klimatyzatory renomowanych marek, w tym:

Jaki jest koszt przeglądu klimatyzacji?

Regularny serwis i przegląd klimatyzacji, a także szybka naprawa usterek zdecydują o żywotności klimatyzatora. Cena za te usługi uzależniona jest od kilku czynników:

  • specyfiki instalacji,
  • zakresu prac serwisowych,
  • stopnia zaawansowania wymagającej naprawy usterki,
  • użytych środków czyszczących.

Całkowity koszt serwisu i przeglądu nie powinien przekroczyć kilkuset złotych. W przypadku naprawy klimatyzacji w cenę mogą zostać wliczone części wymienne, dlatego oszacować ją może dopiero serwisant na podstawie usterki.

Zastanawiasz się, czy Twoja klimatyzacja jest w pełni sprawna? Już dziś zleć jej przegląd!

Jakie inne usługi, poza naprawą, przeglądem i serwisem klimatyzacji, wykonujemy na terenie Warszawy i okolic?

W SunFoton wykonujemy kompleksowe usługi związane z systemami opartymi o odnawialne źródła energii. Poza serwisem, przeglądem i naprawą wykonujemy także montaż klimatyzacji w obiektach prywatnych i lokalach komercyjnych.

Obsługa urządzeń klimatyzacyjnych to jedna z wielu usług, jakie świadczymy. W naszej ofercie znajdują się także:

W zależności od instalacji wykonujemy projekt, montaż oraz serwis i przegląd urządzeń. Pomagamy także w zdobyciu dofinansowania do fotowoltaiki.

Gdzie wykonujemy serwis, naprawę i przegląd klimatyzacji? Warszawa i okolice 

Firma SunFoton zlokalizowana jest w Raszynie, ale działamy na terenie całej Warszawy. Dojeżdżamy do Klientów m.in. na BiałołęceMokotowieŻoliborzu czy Pradze Północ oraz Południe. Naszymi usługami związanymi z serwisem, naprawą i przeglądem klimatyzacji objęte są także okoliczne miejscowości, w tym m.in.: OtwockPiasecznoGóra Kalwaria i Grodzisk Mazowiecki.

OPINIE O FIRMIE SUNFOTON

Co mówią o nas klienci?