Klimatyzacja do serwerowni w Warszawie i okolicach

Serwerownie to szczególne pomieszczenia, w których powinno się zachować odpowiednią temperaturę i wilgotność, aby sprzęt mógł pracować z pełną wydajnością. Niedopilnowanie parametrów może wiązać się z utratą danych i dużymi stratami finansowymi. Odpowiednio dobrana klimatyzacja nie tylko pomoże utrzymać szczególne warunki, ale również zwolni nas z obowiązku częstego doglądania pomieszczenia. Automatyczna regulacja sama zareaguje, kiedy poziom temperatury lub wilgotności zacznie odbiegać od normy.

W SunFoton pracują specjaliści, którzy pomogą dobrać odpowiednie urządzenia chłodzące. Z nami masz pewność, że klimatyzacja sprosta trudnym warunkom i zapanuje nad serwerownią generującą duże ilości ciepła

Jakie są zalety i korzyści korzystania z klimatyzacji przez serwerownie?

O ile klimatyzacja w domu, biurze czy szkole jedynie podnosi komfort przebywania w budynku, to chłodzenie w serwerowni jest już koniecznością. Zapewnienie odpowiednich warunków pozwoli na bezawaryjną pracę stacji roboczych.

Klimatyzator jest niezawodnym urządzeniem, który zwolni nas z obowiązku częstego doglądania temperatury i wilgotności w serwerowni. Zrobią to za nas odpowiednie czujniki, w które wyposażone są klimatyzatory. Co więcej, odnotowanie zmiany w parametrach sprawi, że urządzenia zaczną pracować intensywniej, aby wyrównać odczyt.

Ekspert ds. energetyki i fotowoltaiki z firmy SunFoton

Zdaniem Eksperta

Warto także wspomnieć, że klimatyzacja może być zamontowana na wiele sposobów i w różnych kombinacjach. Małym serwerowniom zazwyczaj wystarcza jeden tradycyjny klimatyzator typu split, jednak należy mieć na uwadze, że wraz z rozwojem firmy i zwiększeniem ilości stacji roboczych może nastąpić konieczność rozbudowy klimatyzacji o kolejne urządzenia – mówi właściciel SunFoton Karol Dudek

Jakie usługi oferujemy w ramach klimatyzacji do serwerowni?

SunFoton zajmuje się nie tylko sprzedażą i montażem klimatyzacji. Oferujemy także okresowy serwis i naprawę oraz przegląd klimatyzatorów. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że niektóre pomieszczenia wymagają o wiele większej dokładności w doborze parametrów, a klimatyzatory powinny pracować w nich nienagannie i bezawaryjnie. W ramach klimatyzacji do serwerowni zapewniamy:

  • zaprojektowanie klimatyzacji do małej serwerowni, co pozwoli na najlepsze dopasowanie urządzeń do panujących warunków, a także dobranie ich do rozmiarów pomieszczenia;
  • dobór właściwych klimatyzatorów, ponieważ wydajny sprzęt to połowa sukcesu i niezawodna praca;
  • montaż klimatyzatorów w serwerowni, bo wiemy, że liczy się każdy detal podczas instalacji i potrafimy poradzić sobie z każdym problemem;
  • regularne serwisowanie klimatyzacji, dzięki czemu klimatyzatory będą cały czas pracować z pełną wydajnością, a serwerom nie zagrozi nagła zmiana temperatury.

Zastanawiasz się, jaki rodzaj klimatyzatora będzie najlepszy do serwerowni?

Producenci klimatyzacji do serwerowni i klimatyzatorów, na których pracujemy

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze usługi spełniały wymagania Klientów, a urządzenia, które oferujmy zawsze były najwyższej jakości. Właśnie z tego powodu nie zamykamy się na jednego producenta, a nasi Klienci otrzymują trwały i niezawodny sprzęt:

Kto oprócz serwerowni może zdecydować się na klimatyzację?

Klimatyzacja przydaje się nie tylko do serwerowni. W większości przypadków służy ona do podniesienia naszego komfortu w lecie, kiedy nieznośne upały utrudniają wykonywanie codziennych czynności. Jako SunFoton oferujemy także:

Jakie są opinie naszych Klientów z Warszawy i okolic na temat klimatyzacji w serwerowniach?

Wszyscy Klienci, którzy zdecydowali się na założenie klimatyzacji w serwerowniach, są zadowoleni ze swojego wyboru. Najbardziej doceniają zmianę mikroklimatu wewnątrz, dzięki czemu podczas pracy nie muszą zwracać uwagi na warunki pogodowe. W ogólnej ocenie klimatyzacja znacząco podnosi jakość funkcjonowania, ponadto regulacja temperatury w urządzeniach pozwala także na dogrzewanie pomieszczeń.

Jaki jest koszt inwestycji w klimatyzację do serwerowni?

Montaż i zakup klimatyzacji do serwerowni zazwyczaj jest wydatkiem mieszczącym się w granicy od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jednak warto pamiętać, że ostateczna cena uzależniona jest od rodzaju klimatyzatora, ilości urządzeń, a także całkowitej powierzchni pomieszczenia, w którym ma zostać zainstalowana klimatyzacja

Planujesz montaż klimatyzacji w serwerowni, ale nie wiesz, sprzęt którego producenta wybrać?

Jak długo trwa montaż systemu klimatyzacji do serwerowni?

Czas montażu klimatyzacji w serwerowni zależy od złożoności projektu. W niewielkich pomieszczeniach może wystarczyć jeden klimatyzator do małej serwerowni, a większe przestrzenie będą wymagały całej sieci klimatyzatorów. Klimatyzatory mogą być montowane naściennie, sufitowo lub kanałowo.

Zazwyczaj montaż klimatyzacji w serwerowni zajmuje od kilku do kilkunastu godzin, jednak czas może wydłużyć się wraz ze skomplikowaniem projektu.

Klimatyzacja do serwerowni – gdzie świadczymy swoje usługi? Warszawa i okolice

Siedziba SunFoton położona jest w Raszynie, jednak swoje usługi świadczymy także na terenie Warszawy i jej dzielnic, a także okolicznych miejscowości. Mieliśmy okazję obsługiwać Klientów między innymi z: WilanowaWłochLegionowaTargówkaPruszkowa i Sulejówka.

OPINIE O FIRMIE SUNFOTON

Co mówią o nas klienci?