Gruntowe pompy ciepła w Warszawie i okolicach

Nasza firma zajmuje się profesjonalnym doradztwem z zakresu gruntowych pomp ciepła i ogrzewania. Doradzimy w każdym aspekcie związanym z gruntowymi pompami ciepła, a także ich wykorzystaniem i montażem w domach jednorodzinnych i innych typach budownictwa. Oferujemy także fachową wycenę projektów, opiekę podczas wdrażania nowych pomysłów, a także profesjonalny montaż oraz późniejszą regularną konserwację.

Czym są gruntowe pompy ciepła?

Gruntowe pompy ciepła to urządzenia grzewcze, które same nie wytwarzają ciepła, ale pobierają je z otoczenia, w tym przypadku gruntu, a następnie przekazują do budynku.

System grzewczy oparty o gruntową pompę ciepła dzielimy na 3 części:

  • pompa ciepła – zapewniająca przepływ ciepła pomiędzy źródłem dolnym i górnym. Przypomina transformator, który przekształca energię w taką, którą można później odpowiednio wykorzystać;
  • źródło dolne – służące do pobierania energii i przesyłania jej wyżej, w kierunku zabudowania. Można przyrównać je do akumulatora, z którego czerpie się energię;
  • źródło górne – którego funkcją jest oddawanie ciepła do zabudowania.

Warto wiedzieć, że pompa ciepła nie przypomina konstrukcji kotła. Większe zapotrzebowanie na energię wiąże się z powiększeniem całej instalacji, a nie tylko z wymianą samej pompy.

Niewątpliwą zaletą gruntowych pomp ciepła jest stabilność temperatury, co ma duże znaczenie w naszym klimacie, gdzie obserwujemy duże różnice na przestrzeni pór roku. Od 1 metra w głąb gruntu temperatura nie spada poniżej 0, a wszystkie zmiany przebiegają powoli, dzięki czemu łatwo przewidzieć warunki i dostosować do nich urządzenia.

Szukasz ekologicznego źródła ciepła, jednak nie wiesz, czy pompy ciepła sprawdzą się u Ciebie?

Dla kogo przeznaczone są gruntowe pompy ciepła?

Gruntowe pompy ciepła sprawdzą się wszędzie tam, gdzie znajdzie się miejsce do wykonania odwiertu. Warto jednak mieć na uwadze, że głębokość odwiertu idzie w parze z ceną. Z tego powodu inwestycje ulokowane na skalistym lub kamienistym gruncie będą dużo droższe.

Gruntowe pompy ciepła pozwalają obniżyć rachunki za ogrzewanie i pozyskiwać energię w sposób ekologiczny i przyjazny środowisku. Ponadto jest to inwestycja, która zwróci się po kilku latach.

Jakie są zalety stosowania gruntowych pomp ciepła?

Korzystanie z gruntowych pomp ciepła łączy się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim jest to duża oszczędność, a sama inwestycja może zwrócić się nawet po kilku latach. Kolejnym atutem gruntowych pomp ciepła jest ich ekologia. Dzięki nim nie produkujemy zanieczyszczeń, czym przyczyniamy się do zmniejszenia problemu ze smogiem.

Kolejne zalety gruntowych pomp ciepła to łatwość obsługi i możliwość połączenia ich z innym źródłem ogrzewania. Na przykład elektrycznym lub CO.

Jakie usługi oferujemy w ramach montażu gruntowych pomp ciepła?

Zajmujemy się montażem oraz sprzedażą gruntowych pomp ciepła, co oznacza, że Klient może uniknąć problemów wiążących się ze współpracą z kilkoma różnymi firmami jednocześnie. Możemy z dumą powiedzieć, że jako firma SunFoton zapewniamy kompleksowe usługi związane z pompami ciepła i centralnym ogrzewaniem.

Rodzaje pomp ciepła

Pompy ciepła dzielą się na kilka typów. Wśród nich możemy wyróżnić pompy ciepła typu powietrznewodne, do cwuCO lub pompy ciepła gruntowe.

Ekspert ds. energetyki i fotowoltaiki z firmy SunFoton

Zdaniem Eksperta

Gruntowe pompy ciepła są najbardziej wydajne, ponieważ ich praca nie jest zależna od panującej na zewnątrz temperatury. Im głębsze odwierty wykonaliśmy, tym bardziej stabilny jest system ogrzewania – mówi właściciel SunFoton Karol Dudek

Warto wiedzieć, że pozyskiwanie ciepła z gruntu może być nawet do 4 razy bardziej wydajne niż w przypadku powietrza lub wody.

Producenci gruntowych pomp ciepła

Nasza firma oferuje sprawdzone gruntowe pompy ciepła renomowanych producentów. Wśród nich możemy wymienić między innymi:

Wszystkie oferowane przez nas gruntowe pompy ciepła charakteryzują się najwyższej jakości wykonaniem, trwałością i niezawodnym działaniem. Ponadto dobrze znamy każdy z oferowanym modeli, dzięki czemu jego regularna konserwacja nie będzie dla nas problemem.

Jakie są opinie naszych Klientów z Warszawy na temat gruntowych pomp ciepła?

Wszyscy nasi Klienci, którzy zdecydowali się na montaż gruntowej pompy ciepła, są zadowoleni ze swojej decyzji. Ich rachunki za energię zmniejszyły się, a wybrane pompy ciepła działają bezawaryjnie i są proste w obsłudze.

Bezproblemowe użytkowanie to według nas największa zaleta wszystkich pomp ciepła, niezależnie od ich rodzaju.

Interesują Cię gruntowe pompy ciepła, jednak nie wiesz, jaki może być koszt inwestycji? Wykonamy kompleksową wycenę!

Jaki jest koszt inwestycji w gruntowe pompy ciepła?

Cena instalacji gruntowej pompy ciepła może wynieść od 50 tys. do 220 tys. złotych.

Koszt kompleksowej instalacji gruntowej pompy ciepła jest znacznie wyższy w porównaniu do pomp powietrznych, wodnych lub mieszanych. Jest to uzależnione od ilości i głębokości odwiertów, które muszą być wykonane, aby działanie pompy było dla nas satysfakcjonujące. Ponadto wpływ na cenę mają również warunki geologiczne. Kamienista struktura gleby znacznie wydłuża czas trwania prac.

Warto jednak podkreślić, że użytkowanie gruntowej pompy ciepła przynosi później spore oszczędności i inwestycja szybko się zwraca.

Gruntowe pompy ciepła – gdzie świadczymy swoje usługi? Warszawa i okolice

Siedziba firmy SunFoton znajduje się w Raszynie pod Warszawą. Swoje usługi oferujemy w całej Warszawie i jej dzielnicach, między innymi w UrsynowieWilanowieBemowie, na Woli, czy Ochocie. Zakresem naszej działalności są także miejscowości znajdujące się w okolicach Warszawy. Bez problemu dojeżdżamy do swoich Klientów, niezależnie do tego, gdzie mieszkają.

OPINIE O FIRMIE SUNFOTON

Co mówią o nas klienci?