Fotowoltaika dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych w Warszawie i okolicach

W naszej firmie Sun Foton oferujemy kompleksowe usługi w dziedzinie fotowoltaiki i innych odnawialnych źródeł energii dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych w Warszawie i okolicach. Naszym Klientom zapewniamy pomoc na każdym etapie inwestycji – mogą oni liczyć nie tylko na fachowe doradztwo, ale również wycenę i dokładny montaż. Ponadto specjalizujemy się w okresowym serwisowaniu instalacji fotowoltaicznych. 

Czym jest fotowoltaika dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych?

Dzięki fotowoltaice możliwe jest przekształcenie światła słonecznego na energię elektryczną. Ta nowoczesna instalacja to skuteczny sposób na zaoszczędzenie znacznych sum pieniędzy i dodatkowo – jest w pełni ekologiczna i przyjazna dla środowiska naturalnego. Najważniejszym elementem instalacji fotowoltaicznej są panele słoneczne, nie mogłyby one jednak działać bez systemu zabezpieczeń, inwertera (czyli falownika), systemu montażowego czy optymalizatorów. 

Ponieważ instalacja fotowoltaiki jest szczególnie opłacalna w budynkach generujących dużo energii elektrycznej, znakomicie sprawdza się w przypadku spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. W związku z tym zdobywa ona coraz większe zainteresowanie – mieszkańcy mogą przeznaczyć zaoszczędzone na prądzie pieniądze na inne cele. Warto wiedzieć, że spółdzielnie mieszkaniowe również mogą ubiegać się o dotację na fotowoltaikę, co jeszcze bardziej obniża koszt inwestycji. 

Jakie są zalety i korzyści korzystania z fotowoltaiki w przypadku spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych?

Korzyści z fotowoltaiki sprowadzają się przede wszystkim do obniżenia rachunków za energię elektryczną. Oczywiście na początku trzeba zainwestować znaczną sumę pieniędzy. To często odstrasza zainteresowanych, warto jednak mieć na uwadze, że inwestycja zwraca się w ciągu kilku lat. Ponadto system fotowoltaiczny jest skonstruowany w ten sposób, że umożliwia magazynowanie energii – może być ona wykorzystana na przykład zimą, gdy światła słonecznego jest jak na lekarstwo. Decydując się na fotowoltaikę, tak naprawdę oszczędzamy, dlatego należy patrzeć na tę inwestycję, biorąc pod uwagę dłuższą perspektywę. 

Co więcej, fotowoltaika to rozwiązanie w pełni ekologiczne, oparte o odnawialne źródła energii. Jeśli rozumiemy, że ekologiczne propozycje nie są podyktowane modą, lecz dbałością o przyszłość następnych pokoleń, warto zastanowić się nad zainwestowaniem w system fotowoltaiczny. 

Zastanawiasz się nad montażem fotowoltaiki, ale nie jesteś pewien, jak wygląda kwestia kosztów inwestycji i ewentualnego dofinansowania w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych?

Jakie usługi oferujemy w ramach fotowoltaiki dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych?

W naszej działalności priorytetowa jest dla nas kompleksowość usług. Współpracę z Klientem rozpoczynamy zawsze od projektu instalacji fotowoltaicznej – nasze doświadczenie to gwarancja efektywnego i niezawodnego systemu. Ponadto świadczymy usługę montażu oraz okresowego serwisu paneli fotowoltaicznych dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, dzięki czemu mogą one działać bez zarzutu przez wiele lat. 

Kto oprócz spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych może zdecydować się na fotowoltaikę na terenie Warszawy i okolic?

Ponieważ fotowoltaika jest systemem niezwykle oszczędnym i ekologicznym, chcemy, by każdy mógł skorzystać z jej dobrodziejstw. Dlatego zajmujemy się montażem oraz serwisem:

 

We wszystkich wyżej wymienionych budynkach możliwe jest zainstalowanie instalacji fotowoltaicznej. Kluczem jest dobrze opracowany i skrojony pod kubaturę obiektu projekt.

Ekspert ds. energetyki i fotowoltaiki z firmy SunFoton

Zdaniem Eksperta

Fotowoltaika może działać tak samo efektywnie niezależnie od typu budynku. Ważne jest jednak zatrudnienie profesjonalistów, którzy będą wiedzieli jak rozmieścić panele, by pochłaniały jak najwięcej energii słonecznej. Maksymalnie wydajny system fotowoltaiczny jest więc funkcją dobrego projektu instalacji oraz jej precyzyjnego montażu – mówi właściciel SunFoton Karol Dudek

Jakie są opinie naszych Klientów z Warszawy i okolic na temat fotowoltaiki dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych?

Nasi Klienci, którzy zdecydowali się na instalację fotowoltaiki, są zadowoleni z tego kroku. Zwracają uwagę zwłaszcza na to jak ogromną sumę udało im się zaoszczędzić na prądzie dzięki tej decyzji. Ponadto chwalą nas za kompleksowość usług i zaangażowanie na wszystkich etapach prac. Klienci są też zadowoleni z tego, że ich domostwa wreszcie spełniają warunki nowoczesnego, energooszczędnego domu. 

Jaki jest koszt inwestycji w fotowoltaikę dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych?

Ostateczny koszt inwestycji w fotowoltaikę jest uzależniony od wielu czynników. Istotna jest zwłaszcza wielkość budynku – to ona w dużej mierze decyduje o tym, ile paneli fotowoltaicznych należy zamontować. Na całkowity koszt inwestycji wpływa jednak nie tylko ilość paneli, ale również ich moc. Na ogół konieczne jest wydanie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oszczędzanie na instalacji nie ma jednak większego sensu – zaskutkuje to nieefektywnym systemem i wydłużeniem okresu zwrotu inwestycji. 

Potrzebujesz poznać więcej szczegółów na temat instalacji fotowoltaiki w spółdzielni mieszkaniowej?

Jak wygląda kwestia dofinansowania do paneli fotowoltaicznych we wspólnocie mieszkaniowej?

Spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o dofinansowanie na fotowoltaikę. 

W tym przypadku dotacje mogą pokryć aż 40% kwalifikowanych kosztów. Nabór wniosków prowadzony jest co roku. 

Jak długo trwa montaż systemu fotowoltaiki w spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych?

Czas montażu instalacji fotowoltaicznej zależy przede wszystkim od kubatury budynku oraz mocy całego systemu. Im większa instalacja, tym więcej paneli należy zamontować. Na ogół montaż nie powinien jednak zająć dłużej niż tydzień. 

Fotowoltaika dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych – gdzie świadczymy swoje usługi?

Choć nasza firma Sun Foton zlokalizowana jest w Raszynie, z naszymi usługami docieramy do wszystkich dzielnic Warszawy, m.in. TargówkaWilanowa czy Bielan. Nasi Klienci pochodzą również z okolicznych miejscowości, np.: z Ożarowa MazowieckiegoWołomina czy Legionowa

OPINIE O FIRMIE SUNFOTON

Co mówią o nas klienci?