Fotowoltaika dla rolników w Warszawie i okolicach

SunFoton to firma, która świadczy usługi m.in. w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Nasi Klienci mogą liczyć na doradztwo i wycenę inwestycji, a także na sprzedaż, profesjonalny montaż i okresowy serwis fotowoltaiki. Zajmujemy się również wykonywaniem projektów instalacji fotowoltaicznych dla rolników, ponieważ głównie od tego zależy funkcjonalność i wydajność całego systemu.

Czym jest fotowoltaika dla rolników?

Ogólnie pojętą fotowoltaikę można przedstawić, tłumacząc ją jako proces przetwarzania światła słonecznego, na używalną energię elektryczną. System ten pozwala zaoszczędzić ogromne sumy pieniędzy – dzięki znacznie niższym lub nawet zerowym rachunkom za prąd. Jednocześnie jest to ekologiczny sposób, który nie wpływa w znacząco negatywny sposób na środowisko. 

Fotowoltaika dla rolnika to idealny sposób na rozbudowę swojego gospodarstwa i stworzenie z niego nowoczesnego majątku rolnego. Osoby zajmujące gospodarką coraz chętniej decydują się na zainwestowanie w panele fotowoltaiczne, ponieważ widzą w tym rozwiązaniu ogromny potencjał. Patrząc długofalowo, fotowoltaika stwarza ogromne możliwości – nie mając konieczności przeznaczania dużych sum na comiesięczne rachunki, rolnicy mają opcję zainwestowania w nowe sprzęty, niezbędne do rozwoju gospodarki. 

Rozważasz opcję montażu fotowoltaiki w swoim gospodarstwie rolnym, ale potrzebujesz więcej szczegółów?

Jakie są zalety i korzyści korzystania z fotowoltaiki przez rolników?

Fotowoltaika dla gospodarstw rolnych to inwestycja, która niesie ze sobą wiele korzyści. Do podstawowych zalet tego rozwiązania zaliczamy m.in.:

  • mniejsze rachunki za prąd, ponieważ jest on w znacznej mierze produkowany przy wykorzystaniu paneli fotowoltaicznych i światła słonecznego;
  • możliwość stworzenia tzw. farm fotowoltaicznych, które dają jeszcze większe możliwości. Im więcej paneli fotowoltaicznych, tym więcej energii elektrycznej można wytworzyć;
  • uzyskiwanie energii elektrycznej w jeden z bardziej ekologicznych sposobów, który nie niszczy środowiska naturalnego;
  • możliwość zdobycia dofinansowania na panele fotowoltaiczne do gospodarstwa rolnego;
  • możliwość magazynowania wytworzonej energii elektrycznej, która wykorzystana może być w przyszłości, np. zimą. 

Jakie usługi oferujemy w ramach fotowoltaiki dla gospodarstw rolnych?

Jako firma SunFoton oferujemy naszym Klientom kompleksowe usługi, ponieważ wiemy, jak cenią oni sobie profesjonalne podejście. W związku z tym, w pierwszej kolejności zajmujemy się wykonaniem projektów instalacji fotowoltaicznych, które są podstawą do odpowiedniego wykonania systemu. Oprócz tego gwarantujemy także montaż i okresowy serwis paneli fotowoltaicznych, który umożliwi sprawdzenie, czy instalacja działa, jak należy.

Kto oprócz rolników może zdecydować się na fotowoltaikę?

Fotowoltaika to dobre rozwiązanie nie tylko dla rolników, ale dla wszystkich osób, które chcą zadbać o środowisko, a jednocześnie oszczędzić na rachunkach. Zajmujemy się montażem i serwisem:

We wszystkich wspomnianych budynkach można zamontować instalacje fotowoltaiczne, które sprawdzą się równie dobrze, jak w przypadku fotowoltaiki dla rolników. 

Ekspert ds. energetyki i fotowoltaiki z firmy SunFoton

Zdaniem Eksperta

Fotowoltaika to inwestycja na długie lata, która sprawdzi się zarówno w małych domach, jak i dużych zakładach produkcyjnych czy gospodarstwach rolnych. Podstawą jest zadbanie o przygotowanie odpowiedniego projektu instalacji fotowoltaicznej, który pozwoli na mądre rozmieszczenie paneli – mówi właściciel SunFoton Karol Dudek 

Jakie są opinie rolników z Warszawy na temat fotowoltaiki?

Każdy, kto zdecydował się na montaż fotowoltaiki, zauważa jak wiele korzyści ma to rozwiązanie. Nasi Klienci chwalą sobie, jak wiele instalacja ta pomogła im zaoszczędzić. Cieszy ich również fakt, że korzystają z prądu elektrycznego, pochodzącego całkowicie z energii promieni słonecznych. Jest to wariant znacznie bardziej ekologiczny.

Jaki jest koszt inwestycji w fotowoltaikę dla rolników?

Całkowity koszt instalacji fotowoltaicznej uzależniony jest od wielu czynników. Składa się na to m.in. kwestia wielkości budynku, ilości zastosowanych paneli fotowoltaicznych oraz ich mocy. Z reguły jednak fotowoltaika jest wydatkiem rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Nie wszyscy są świadomi, że oprócz zauważalnych paneli, do prawidłowego działania systemu fotowoltaiki niezbędne są także inne, równie ważne elementy, jak np. inwertery, przewody elektryczne, złączki, elementy mocujące itp.

Zastanawiasz się, jaki może być koszt inwestycji w fotowoltaikę w Twoim gospodarstwie rolnym?

Jak wygląda kwestia dofinansowania do fotowoltaiki dla rolników?

Decydując się na panele fotowoltaiczne, właściciel gospodarstwa powinien upewnić się, jakie dofinansowania na fotowoltaikę dla rolnika mu przysługują. Dostępnych jest bowiem kilka programów, które mogą sfinansować nawet 50% kosztów instalacji. Jest to ogromna pomoc w kwestii inwestycji w system fotowoltaiki, dzięki której może sobie na to pozwolić znacznie więcej osób. 

Jak długo trwa montaż systemu fotowoltaiki w gospodarstwach rolnych?

Profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej dla rolników trwa od kilku do kilkunastu dni. Uzależnione jest to głównie od miejsca, w którym panele mają zostać zamontowane oraz mocy całej instalacji. Im jest ona większa, tym więcej paneli musi zostać zamontowane, przez co czas trwania całego przedsięwzięcia również się wydłuży.

Fotowoltaika dla rolników – gdzie świadczymy swoje usługi?

SunFoton to firma, której siedziba znajduje się w Raszynie. Nasi Klienci zamieszkują jednak całą Warszawę, czyli m.in. dzielnice: ŻoliborzOchotaRembertówMokotów, a także okoliczne miejscowości: LegionowoŁomiankiGóra KalwariaWiązownaLesznowola.

OPINIE O FIRMIE SUNFOTON

Co mówią o nas klienci?