Fotowoltaika dla przemysłu w Warszawie i okolicach

Nasza firma oferuje kompleksowe usługi związane z instalacjami fotowoltaicznymi dla przemysłu w Warszawie i okolicach. Klientom zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie fotowoltaiki i innych systemów opartych o odnawialne źródła energii. Wykonujemy projekty instalacji fotowoltaicznych, a także montaż i serwis fotowoltaiki dla przemysłu.

Czym jest fotowoltaika dla przemysłu?

Rosnące ceny za prąd dla przemysłu i związane z tym opłaty sprawiają, że zmniejsza się konkurencyjność przedsiębiorstw, a tym samym rosną ceny oferowanych przez nie produktów. Pomocnym rozwiązaniem jest inwestycja w instalację fotowoltaiczną. 

Fotowoltaika przemysłowa to wydajny sposób pozyskiwania i generowania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł, w tym przypadku słońca. System fotowoltaiczny jest tani w eksploatacji, co pozwala na zmniejszenie stałych kosztów utrzymania przedsiębiorstwa.

Zastanawiasz się, jak dokładnie działa pompa ciepła do centralnego ogrzewania? Nie wiesz, czy sprawdzi się w Twoim domu?

Jakie są zalety i korzyści korzystania z fotowoltaiki dla przemysłu?

Zapotrzebowanie na prąd w zakładach przemysłowych jest ogromne, co przekłada się na wysokie rachunki. Wchodząca w 2021 r. w życie opłata mocowa sprawi, że Klienci przemysłowi będą ponosić ogromne koszty związane z pobieraniem energii elektrycznej z elektrowni. Montaż paneli fotowoltaicznych dla przemysłu niesie za sobą wiele korzyści:

  • obniżenie kosztów za energię elektryczną – inwestycja w instalację fotowoltaiczną, szczególnie w przypadku dużych przedsiębiorstw, stosunkowo szybko się zwraca w postaci niskich rachunków;
  • niezależność od rosnących cen za prąd – koszty za energię elektryczną stale rosną, a na przedsiębiorstwa nakładane są coraz to nowsze podatki. Zakładając mikroinstalację fotowoltaiczną, przedsiębiorcy mogą generować własną energię, zyskując tym samym niezależność od elektrowni;
  • konkurencyjność produktów i usług – podnoszące się ceny prądu sprawiają, że zmniejszają się dochody przedsiębiorstw. Pobieranie energii z darmowego źródła jakim jest słońce sprawia, że produkty i usługi mogą zostać na tym samym poziomie cenowym, co zwiększa konkurencyjność firmy na rynku;
  • ograniczenie emisji CO2 – fotowoltaika to ekologiczne rozwiązanie, polegające na generowaniu energii z odnawialnych źródeł. Inwestując w panele słoneczne, przyczyniamy się do ograniczenia emisji szkodliwych dla planety substancji;
  • pozytywny wizerunek – zwiększająca się świadomość ekologiczna konsumentów sprawia, że chętniej korzystają z produktów i usług tych przedsiębiorstw, które deklarują potrzebę dbania o środowisko naturalne.

Jakie usługi oferujemy w ramach fotowoltaiki przemysłowej?

Klientom, którzy zdecydują się na fotowoltaikę, oferujemy kompleksowe usługi. Wykonujemy profesjonalny projekt instalacji fotowoltaicznej, który stanowi podstawę udanej realizacji. Oferujemy także fachowe doradztwo w wyborze odpowiednich paneli słonecznych. Następnie nasi pracownicy zajmują się fachowym montażem, polegającym między innymi na umieszczeniu paneli na dachu lub gruncie i przyłączeniu ich do sieci. Wykonujemy także okresowy serwis instalacji fotowoltaicznej dla przemysłu.

Kto oprócz właścicieli zakładów przemysłowych może się zdecydować na fotowoltaikę?

Z rozwiązania, jakim jest montaż paneli fotowoltaicznych, mogą skorzystać nie tylko Klienci przemysłowi, ale także osoby prywatne i przedsiębiorcy zarządzający biznesem o różnych profilach działalności. W SunFoton zajmujemy się montażem

Ekspert ds. energetyki i fotowoltaiki z firmy SunFoton

Zdaniem Eksperta

Montaż fotowoltaiki opłaca się nie tylko z ekonomicznego punktu widzenia, ale także wizerunkowego. Szczególne znaczenie będzie to mieć dla Klientów biznesowych i przemysłowych, którym zależy na pozytywnym odbiorze ich marki. Fotowoltaika w żaden sposób nie szkodzi środowisku naturalnemu, a montując panele słoneczne udowadniamy, że problem postępujących zmian klimatycznych nie jest nam obojętny – mówi właściciel SunFoton Karol Dudek

Jakie są opinie naszych klientów z Warszawy i okolic na temat fotowoltaiki dla przemysłu?

Klienci przemysłowi, którzy zdecydowali się na montaż paneli fotowoltaicznych, są zadowoleni z coraz niższych rachunków za energię elektryczną. Dodatkowym atutem, który wpływa także na zaufanie konsumentów do marki, jest pozytywny wpływ fotowoltaiki na środowisko. Klienci chwalą sobie także współpracę z firmą SunFoton i profesjonalizm naszych pracowników.

Jaki jest koszt zainwestowania w fotowoltaikę dla przemysłu?

Początkowe koszty instalacji fotowoltaicznej mogą wydawać się wysokie, ale trzeba pamiętać o tym, że jest to inwestycja na lata. Stale rosnące ceny prądu z elektrowni elektrycznych sprawiają, że za kilkanaście lat pieniądze, które zainwestowaliśmy w panele, zwrócą nam się z naddatkiem. Początkowe koszty, jakie trzeba będzie ponieść z tytułu instalacji fotowoltaicznej, obejmują projekt, zakup poszczególnych elementów (paneli słonecznych, kabli, akumulatora i falownika), a także montaż. Aby obniżyć koszty, można skorzystać z którejś z form dofinansowania, oferowanych przez rząd lub samorządy.

Zastanawiasz się, jak dokładnie działa pompa ciepła do centralnego ogrzewania? Nie wiesz, czy sprawdzi się w Twoim domu?

Jak wygląda kwestia dofinansowania fotowoltaiki dla przemysłu?

Koszty za prąd wykorzystywany w przemyśle są wyjątkowo wysokie, dlatego warto już dziś rozejrzeć się za alternatywnymi źródłami energii elektrycznej. Decydując się na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych, możemy się ubiegać o dofinansowanie w ramach jednego z wielu programów wspierających przedsiębiorstwa i osoby prywatne w drodze do uniezależnienia się od elektrowni.  

Możliwości zdobycia dotacji jest wiele. Można się ubiegać o pożyczkę lub bezzwrotną dopłatę. Dzięki temu, że kosztów nie trzeba ponosić w całości, montaż paneli słonecznych jeszcze bardziej się opłaca. Firma SunFoton oferuje swoim Klientom profesjonalną pomoc w zdobyciu dofinansowania do fotowoltaiki dla przemysłu w Warszawie i okolicach.

Jak długo trwa montaż systemu fotowoltaiki dla przemysłu?

Standardowo montaż instalacji fotowoltaicznej trwa od jednego do dwóch dni, jednakże w przypadku dużych projektów komercyjnych może wydłużyć się do trzech. Większość pracy polega na zamontowaniu paneli słonecznych na dachu oraz wykonaniu podpięcia systemu. Najważniejszy dla sprawnej realizacji usługi będzie prawidłowo wykonany projekt. Jakiekolwiek błędy mogą sprawić, że czas wykonania instalacji ulegnie wydłużeniu. Aby uniknąć opóźnień, do montażu fotowoltaiki warto zaangażować profesjonalną firmę, która wykonuje kompleksowe usługi, w tym projekt instalacji.

Fotowoltaika dla przemysłu – gdzie świadczymy swoje usługi? Warszawa i okolice

Nasza firma zlokalizowana jest w miejscowości Raszyn, ale usługami związanymi z fotowoltaiką dla przemysłu obejęliśmy całą Warszawę, w tym dzielnice: OchotaUrsus i Wola. Instalacje fotowoltaiczne realizujemy także na terenie okolicznych miejscowości, takich jak: Stare Babice, IzabelinBrwinów, Błonie, Ożarów Mazowiecki i Piastów.

OPINIE O FIRMIE SUNFOTON

Co mówią o nas klienci?