SunFoton.pl » Fotowoltaika Warszawa » Fotowoltaika dla hoteli

Fotowoltaika dla hoteli w Warszawie i okolicach

Jako firma SunFoton posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie usług związanych z fotowoltaiką dla hoteli w Warszawie i okolicach. Do realizacji podchodzimy kompleksowo, naszym Klientom oferując fachowe doradztwo w zakresie instalacji fotowoltaicznych. Wykonujemy profesjonalny projekt, a następnie montaż paneli słonecznych. W skład naszych usług wchodzi także okresowy serwis fotowoltaiki dla hoteli.

Czym jest fotowoltaika dla hoteli?

W ostatnich latach fotowoltaika stała się popularnym sposobem na pozyskiwanie energii nie tylko dla domów jednorodzinnych, ale także budynków użyteczności publicznej i instytucji publicznych. Hotele są jednym z tych obiektów, które rocznie zużywają niebagatelne ilości prądu. Zwiększające się z roku na rok ceny za energię elektryczną sprawiają, że hotele ponoszą z tego tytułu ogromne koszty

Rozwiązaniem, niosącym za sobą korzyści ekonomiczne, jest montaż paneli słonecznych w hotelach i pensjonatach. Ich działanie polega na przechwytywaniu energii słonecznej, a następnie przekształcaniu jej w prąd zmienny. Hotele najczęściej posiadają całkowicie niezagospodarowany dach, na którym można stworzyć rozbudowany system fotowoltaiczny.

Szukasz skutecznego sposobu na obniżenie hotelowych rachunków za elektryczność? Zainwestuj w fotowoltaikę!

Jakie są zalety i korzyści korzystania z fotowoltaiki dla hoteli?

Biorąc pod uwagę fakt, że hotele to najczęściej duże obiekty, działające całodobowo, ich zapotrzebowanie na prąd jest ogromne. Rachunki za energię elektryczną można znacznie obniżyć dzięki fotowoltaice. Do największych zalet korzystania z fotowoltaiki dla hoteli można zaliczyć:

 • znaczne zmniejszenie rachunków za prąd – po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej hotel w pierwszej kolejności będzie wykorzystywał wytworzony przez siebie prąd. Wyprodukowane nadwyżki zostaną wprowadzone do sieci, a hotel będzie mógł je odebrać w miesiącach zimowych;
 • dbałość o środowisko – panele fotowoltaiczne nie emitują szkodliwych substancji i zanieczyszczeń, dlatego jest to system w pełni ekologiczny. Biorąc pod uwagę coraz wyższą świadomość konsumentów, posiadanie instalacji fotowoltaicznej może się opłacać wizerunkowo;
 • trwałość i bezawaryjność systemu – panele fotowoltaiczne są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Ich ogniwa zostały wykonane za pomocą technologii wykorzystywanej do tworzenia satelit kosmicznych, dlatego niemal nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Trwałość paneli słonecznych szacuje się na około 40 lat;
 • cichy system – panele fotowoltaiczne pracują bezgłośnie, dlatego w żaden sposób nie wpłyną negatywnie na komfort gości;
 • zwiększenie wartości budynku – instalacja fotowoltaiczna w przeciągu kilku do kilkunastu lat wyraźnie redukuje koszty związane z pobieraniem energii elektrycznej. Z tego względu wartość nieruchomości, na której zainstalowane są panele słoneczne, ulega zwiększeniu.

Jakie usługi oferujemy w ramach fotowoltaiki dla hoteli?

Klientom, którzy są zainteresowani fotowoltaiką dla hoteli, oferujemy profesjonalny projekt instalacji fotowoltaicznej. Opracowywany jest między innymi na podstawie rodzaju dachu i jego wymiarów, warunków nasłonecznienia, a także poziomu zużycia prądu w danym budynku. W ramach kompleksowych usług pomagamy także w zdobyciu dofinansowania do paneli fotowoltaicznych, doradzając najlepszy sposób na pozyskanie potrzebnych środków. Następnie wykonujemy fachowy montaż oraz serwis fotowoltaiki.

Kto oprócz właścicieli hoteli może się zdecydować na fotowoltaikę?

Instalacja fotowoltaiczna to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie nie tylko dla hoteli, ale także domówrolnikówspółdzielni i wspólnot mieszkaniowychprzemysłu, oraz instytucji publicznych. Bez względu na rodzaj budynku i zapotrzebowanie na prąd, panele fotowoltaiczne wygenerują nam wyraźne oszczędności na energii elektrycznej.

Ekspert ds. energetyki i fotowoltaiki z firmy SunFoton

Zdaniem Eksperta

Biorąc pod uwagę przede wszystkim korzyści ekonomiczne, fotowoltaika dla hoteli w niedługim czasie ma szansę stać się standardem. Spadające ceny paneli fotowoltaicznych przy wzrastających kosztach, jakie ponosimy za prąd sprawi, że dla właścicieli obiektów hotelowych zainwestowanie w fotowoltaikę będzie najbardziej opłacalną formą pozyskiwania energii – mówi właściciel SunFoton Karol Dudek

Jakie są opinie naszych klientów z Warszawy i okolic na temat fotowoltaiki w hotelach i pensjonatach?

Właściciele hoteli, którzy zdecydowali się na zainstalowanie fotowoltaiki, szybko zauważyli różnicę w kosztach za energię elektryczną. Poza aspektami ekonomicznymi, dla Klientów ważny jest także ekologiczny wymiar fotowoltaiki, dzięki której przyczyniają się do ochrony środowiska. 

Jaki jest koszt zainwestowania w fotowoltaikę w hotelach?

Aby móc skorzystać z darmowej energii słonecznej, należy najpierw zainwestować w cały system fotowoltaiczny. W początkowe koszty należy wliczyć:

 • projekt instalacji,
 • zakup poszczególnych komponentów, jak panele, falownik, akumulator, kable,
 • montaż. 

Podsumowując koszty, zainwestowanie w fotowoltaikę wyniesie około kilkudziesięciu tysięcy złotych. W przypadku dużych obiektów hotelowych, których zapotrzebowanie na prąd wymaga rozbudowanego systemu paneli, koszty instalacji fotowoltaicznej mogą sięgnąć nawet kilkuset tysięcy. Warto mieć jednak na uwadze, że fotowoltaika to inwestycja, która zwróci się w przeciągu kilku do kilkunastu lat. 

Szukasz dofinansowania na fotowoltaikę dla hotelu? Doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie!

Jak wygląda kwestia dofinansowania fotowoltaiki dla hoteli?

W celu obniżenia kosztów związanych z montażem instalacji fotowoltaicznej warto skorzystać z jednej z dostępnych form dofinansowania na fotowoltaikę i inne systemy oparte o odnawialne źródła energii. Właściciele hoteli mogą ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie bądź pożyczkę. Warto skorzystać z programów rządowych bądź tych oferowanych przez samorządy. Dzięki temu zamontowanie paneli słonecznych stanie się jeszcze bardziej opłacalne.

Jak długo trwa montaż systemu fotowoltaiki w hotelach? 

Ze względu na wielkość obiektów, jakimi są hotele, montaż paneli fotowoltaicznych zazwyczaj trwa do kilku dni. Wiele zależy od stopnia skomplikowania projektu instalacji. Aby uniknąć błędów w projekcie, które przedłużą pracę nad instalacją, warto zlecić jego wykonanie firmie, która następnie zajmie się montażem paneli słonecznych.

Jaki jest koszt instalacji paneli fotowoltaicznych w hotelach i pensjonatach?

Koszt zainstalowania fotowoltaiki dla hoteli i pensjonatów zależy od kilku czynników:

 • ilości paneli słonecznych,
 • stopnia skomplikowania instalacji,
 • marki podzespołów.

Warto pamiętać, że wraz ze wzrostem mocy instalacji maleją koszty, dlatego większe instalacje są o wiele bardziej opłacalne

Fotowoltaika dla hoteli – gdzie świadczymy swoje usługi? Warszawa i okolice

Firma SunFoton zlokalizowana jest w Raszynie, ale swoje usługi świadczymy na terenie całej Warszawy. Wykonujemy instalacje fotowoltaiki na MokotowieWoli i Bemowie. Naszymi Klientami są także mieszkańcy okolicznych miejscowości, takich jak: Góra KalwariaGrodzisk MazowieckiMilanówek i Pruszków.

OPINIE O FIRMIE SUNFOTON

Co mówią o nas klienci?