SunFoton.pl » Fotowoltaika Warszawa » Fotowoltaika dla domu

Fotowoltaika do domu w Warszawie i okolicach

Nasza firma zajmuje się montażem i serwisem systemów fotowoltaicznych dla domów. Klientom zapewniamy profesjonalne doradztwo, a także pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Nasze kompleksowe usługi związane z instalacjami fotowoltaicznymi obejmują wykonanie projektu, montaż oraz serwis fotowoltaiki dla domu w Warszawie i okolicznych miejscowościach.

Czym jest fotowoltaika dla domu?

Fotowoltaika dla domu coraz bardziej zyskuje na popularności, a to za sprawą korzyści finansowych, jakie niesie za sobą jej instalacja. Panele fotowoltaiczne posiadają ogniwa, za pomocą których energia słoneczna przetwarzana jest na elektryczną. Powstały w ten sposób prąd jest ekologiczny i pochodzi z darmowego i odnawialnego źródła. Energię wyprodukowaną za pomocą paneli fotowoltaicznych można wykorzystać do podgrzania wody, zasilenia urządzeń użytku domowego oraz systemów grzewczych.

Szukasz profesjonalnej firmy, która kompleksowo zajmie się instalacją fotowoltaiki dla Twojego domu?

Jakie są zalety i korzyści korzystania z fotowoltaiki dla domu?

  • dostępność darmowej energii – słońce stanowi niewyczerpane źródło darmowej energii, które warto spożytkować. 
  • uzależnienie się od rosnących cen prądu – stale zwiększające się koszty energii elektrycznej sprawiają, że zwrócenie się w stronę instalacji opartych o odnawialne źródła energii, jak fotowoltaika, staje się coraz bardziej opłacalne;
  • ekologiczne pozyskiwanie energii – w czasach, w których szkodliwy wpływ człowieka na środowisko staje się coraz większy, pożądane są ekologiczne rozwiązania. Instalacja fotowoltaiczna nie emituje CO2, nie wydziela szkodliwych substancji ani odpadów oraz nie jest konieczne wykorzystanie wody do jej prawidłowego działania.
  • niezawodność systemu – najczęściej gwarancja na panele fotowoltaiczne wynosi aż 25 lat. W większości przypadków ich sprawność może wynosić nawet 40 lat;
  • brak przerw w dostawie prądu – ze względu na to, że panele produkują energię z nadwyżką, nagły brak prądu nam nie grozi;
  • bezobsługowy system – instalacja fotowoltaiczna na co dzień nie wymaga z naszej strony podejmowania jakichkolwiek działań, a jej okresowy serwis zlecimy profesjonalnej firmie.

Jakie usługi oferujemy w ramach fotowoltaiki dla domu?

W SunFoton do wszystkich realizacji podchodzimy w sposób kompleksowy. Nasi wykwalifikowani pracownicy czuwają nad każdym etapem prac związanych z fotowoltaiką. Dla Klientów wykonujemy profesjonalny projekt instalacji fotowoltaicznej, który jest najważniejszym elementem, gwarantującym bezproblemową realizację. Poza tym zajmujemy się montażem i zapewniamy okresowy serwis fotowoltaiki

Kto oprócz właścicieli domów może się zdecydować na fotowoltaikę?

Instalacje oparte o odnawialne źródła energii, w tym fotowoltaika, to sposób na zadbanie o środowisko, ale także niższe rachunki za prąd. Nasza firma wykonuje montaż i serwis:

Ekspert ds. energetyki i fotowoltaiki z firmy SunFoton

Zdaniem Eksperta

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych zastanawia się nad zamontowaniem paneli słonecznych, ale nie do końca wiedzą, w jaki sposób i po jakim czasie inwestycja im się zwróci. Montaż fotowoltaiki opłaca się szczególnie wówczas, gdy nasze rachunki za prąd sięgają kilkuset złotych i rosną. Dlatego instalacja paneli fotowoltaicznych, poza właścicielami domów, jest szczególnie polecana rolnikom oraz przedsiębiorcom – mówi właściciel SunFoton Karol Dudek

Jakie są opinie naszych klientów z Warszawy i okolic na temat fotowoltaiki dla domu?

Właściciele domów, którzy skorzystali z naszych usług montażu fotowoltaiki, są zadowoleni z podjętej decyzji. Za największy plus inwestycji uznają znaczne obniżenie rachunków za energię elektryczną. Drugą, ważną dla naszych Klientów kwestią, jest przyczynianie się do ochrony środowiska poprzez wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. 

Jaki jest koszt fotowoltaiki dla domu?

Wydatek uzależniony jest od kilku kwestii: mocy instalacji, jakości paneli słonecznych i pozostałych komponentów oraz miejsca, w którym zostaną zamontowane. W skład instalacji wchodzą nie tylko panele, ale także inwerter (falownik), kable, liczniki i akumulator. Najczęściej więc koszt zakupu i montażu fotowoltaiki wynosi kilkanaście tysięcy złotych. Mimo że początkowo cena może budzić zwątpienie, warto mieć na uwadze fakt, że rachunki za prąd z roku na rok stają się coraz wyższe. Montaż fotowoltaiki jest gwarancją, że w ciągu kilku lub kilkunastu latach spadną one do zera. Ponadto wraz ze wzrostem popularności paneli zwiększa się dostępność programów częściowo finansujących instalacje fotowoltaiczne dla domów.

Zastanawiasz się nad montażem fotowoltaiki dla domu, ale wciąż masz wiele pytań?

Jak wygląda kwestia dofinansowania fotowoltaiki dla domu?

W ramach programów rządowych istnieje możliwość zdobycia bezzwrotnego dofinansowania na fotowoltaikę lub pożyczki. Także wiele samorządów oferuje własne propozycje pozyskiwania dotacji bądź kredytów na instalacje oparte o odnawialne źródła energii. Nasza firma pomaga w zdobyciu dofinansowania na fotowoltaikę. Doradzamy w wyborze najbardziej opłacalnego dla Klienta programu finansowania instalacji.

Jak długo trwa montaż systemu fotowoltaiki dla domu?

Na montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu domu jednorodzinnego najczęściej wystarczy jeden dzień. Wiele zależy jednak od wielkości instalacji, stopnia skomplikowania projektu oraz tego, w jakim stanie znajduje się konstrukcja dachu. Aby instalacja paneli fotowoltaicznych przebiegła sprawnie, warto do tego zaangażować profesjonalną firmę, której doświadczeni pracownicy wykonują usługi kompleksowo. 

Czas realizacji instalacji fotowoltaiki może jednak ulec wydłużeniu ze względu na złą pogodę, błędy w projekcie lub konieczność naprawy dachu.

Fotowoltaika dla domu – gdzie świadczymy swoje usługi? Warszawa i okolice

Siedziba naszej firmy znajduje się w Raszynie, ale usługi związane z fotowoltaiką i instalacją innych systemów opartych o odnawialne źródła energii realizujemy na terenie całej Warszawy, w tym dzielnic: BemowoŻoliborz i Bielany. Dojeżdżamy także do okolicznych miejscowości, takich jak: ŁomiankiZąbkiPiaseczno oraz Karczew i Józefów.

OPINIE O FIRMIE SUNFOTON

Co mówią o nas klienci?