SunFoton.pl » Fotowoltaika Warszawa » Dofinansowanie na fotowoltaikę

Dofinansowanie na fotowoltaikę w Warszawie i okolicach

Instalacje fotowoltaiczne z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Wymagają one zainwestowania sporej kwoty pieniędzy, jednak jeśli instalacja jest dobrze zaprojektowana i efektywna, wszystko zwraca się w ciągu kilku lat. Co więcej, w naszym kraju przybywa programów dotacji na fotowoltaikę. W naszej firmie SunFoton świadczymy usługę profesjonalnego doradztwa, wskazując, które dofinansowania są najbardziej opłacalne. Pomagamy w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji i towarzyszymy naszym Klientom krok po kroku w procesie pozyskiwania dotacji. 

Na czym polegają dotacje na fotowoltaikę?

W naszym kraju dostępnych jest kilka programów dofinansowania na fotowoltaikę. Różnią się one między sobą warunkami koniecznymi do spełnienia jak i formą samej dotacji. Dostępne są zarówno dofinansowania bezzwrotne jak i pożyczki. Dokładne przeanalizowanie wszystkich programów jest bardzo ważne – wybór korzystnej oferty znacznie zmniejszy bowiem koszty inwestycji oraz przyspieszy proces zwracania się wydanych pieniędzy. 

Przed zdecydowaniem się na konkretny program, obowiązkowo powinno się oszacować koszty całej instalacji. Nasza firma SunFoton ma wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu wyceny oraz projektów instalacji fotowoltaicznych, dzięki czemu jesteśmy w stanie wskazać najlepsze rozwiązania. 

Chcesz ubiegać się o dofinansowanie na fotowoltaikę, ale nie jesteś pewien, który program będzie dla Ciebie najkorzystniejszy? 

Dostępne programy dofinansowania na fotowoltaikę 

Do najpopularniejszych programów dofinansowania fotowoltaiki w naszym kraju należą:

  • ulga termomodernizacyjna,
  • “Mój prąd”,
  • “Agroenergia”.
  • “Energia Plus”,
  • “Czyste powietrze”
  • pożyczki w bankach,
  • programy regionalne. 

Ulga termomodernizacyjna

Ulga termomodernizacyjna to ukłon w stronę osób chcących wdrażać ekologiczne rozwiązania. Aby z niej skorzystać, należy odliczyć prawidłową kwotę w swoim zeznaniu podatkowym za rok kiedy poniesiono wydatki określone w Rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 roku. 

Ulga przysługuje podatnikom posiadającym jednorodzinne budynki mieszkalne. Można ją uzyskać z tytułu wykonania przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, do którego zalicza się instalacja fotowoltaiczna. Jednocześnie ulga nie może przekroczyć 53 000 złotych na jednego podatnika. 

“Mój prąd”

Program “Mój prąd” zakończył się w zeszłym roku, jednak jego kolejna edycja jest już w planach. Jest on organizowany w formie bezzwrotnej dotacji zarówno na zakup jak i montaż instalacji fotowoltaicznej. Maksymalna kwota dofinansowania, którą można uzyskać w tym programie, wynosi 5000 złotych. Moc instalacji powinna mieścić się między 2kW a 10 kW. 

Ekspert ds. energetyki i fotowoltaiki z firmy SunFoton

Zdaniem Eksperta

Celem programu “Mój prąd” jest zwiększenie liczby instalacji fotowoltaicznych w polskich gospodarstwach. Co istotne, program ten umożliwia odliczenie od podatku kosztów inwestycji, których nie udało się pokryć wsparciem. Aby ubiegać się o dofinansowanie, projekt instalacji obowiązkowo powinien zostać zakończony jeszcze przed złożeniem wniosku – mówi właściciel SunFoton Karol Dudek

“Agroenergia”

“Agroenergia” to dofinansowanie do fotowoltaiki przeznaczone dla rolników. Jego celem jest zmniejszenie zanieczyszczeń wytwarzanych przez rolniczą działalność. Obejmuje on nie tylko instalacje fotowoltaiczne, ale również elektrownie wiatrowe i pompy ciepłaSkierowany jest do rolników indywidualnych, którzy od przynajmniej roku dzierżawią lub są właścicielami nieruchomości od 1 do 300 ha. 

Wysokość dofinansowania jest uzależniona od mocy instalacji. Możliwe jest uzyskanie dotacji w wysokości do 15 000zł w przypadku instalacji od 10 do 30 kW lub maksymalnie 20 000 zł przy instalacji od 30 do 50 kW. 

“Energia Plus”

“Energia Plus”to program dedykowany firmom, który ma na celu zminimalizowanie szkodliwego wpływu przedsiębiorstw na środowisko oraz poprawę jakości powietrza. W zależności od preferencji, uczestnicy programu mogą ubiegać się o pożyczkę do 85% kwalifikowanych kosztów bądź dotację nieprzekraczającą 50% kwalifikowanych kosztów.

“Czyste powietrze”

Chociaż głównym celem programu “Czyste powietrze” jest termomodernizacja oraz poprawa jakości powietrza, to biorąc w nim udział, można liczyć na pożyczkę lub bezzwrotną dotację montując instalację fotowoltaiczną. Z programu skorzystać mogą właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych, konieczne jest jednak dodatkowo spełnienie warunków finansowych. Dochód w gospodarstwie domowym jednoosobowym nie powinien przekraczać 1960 zł miesięcznie, natomiast w wieloosobowym maksymalna kwota na jedną osobę nie może wynosić więcej niż 1400 zł.

Dlaczego warto skorzystać z dotacji na fotowoltaikę?

Korzyści z dofinansowania na fotowoltaikę są nie do przecenienia. Po pierwsze, znacznie zmniejsza się pula pieniędzy, którą musimy wyłożyć z własnej kieszeni na inwestycję. Po drugie, skraca się czas zwrotu całego przedsięwzięcia. Zapraszamy do kontaktu w celu wyboru najlepszego programu dofinansowania. 

Nie jesteś pewien, czy spełniasz warunki, aby ubiegać się o dofinansowanie na fotowoltaikę? Rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Instalacje fotowoltaiczne i pomoc w wyborze odpowiedniej dotacji – gdzie świadczymy swoje usługi? Warszawa i okolice

Siedziba naszej firm znajduje się w Raszynie, jednak swoimi usługami obejmujemy znacznie szerszy obszar. Działamy we wszystkich dzielnicach Warszawy, m.in. na MokotowieBiałołęce czy Targówku. Ponadto docieramy do okolicznych miejscowości, np.: WołominaŁomianek czy Pruszkowa

OPINIE O FIRMIE SUNFOTON

Co mówią o nas klienci?